| anonim_4396 a întrebat:

Salut in ultima vreme am devenit trist tot mai rau, si nu stiu cum pot sa trec peste asta

5 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Devii tot mai trist pentru ca asa vrei tu, nu sti sa-ti impui anumite lucruri, sunt atatea modalitati sa scapi de tristete.Am avut si eu o perioada foarte lunga de tristete, insa mi-am alungat-o plimbandu-ma cu bicicleta in fiecare zi, ascultand muzica, citind. Tu de asemenea, poti face un sport care iti place, iti va distrage atentia de la tot ceea ce gandesti rau, te va acapara mai mult activitatea pe care o vei face, decat tristetea care iti da tarcoale zi de zi.Bafta1

| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

Devii emo
Nu-i panicablushing

| TheForeignConstantin a răspuns:

Daca cumva stai la PC indelung si se poate zice ca esti dependent, atunci asta e problema ta.
Daca nu, atunci vezi ce nu-ti place in jurul tau si schimba cum poti monotonia...
Cea mai buna solutie dupa parerea mea este sa iesi cu amicii SI sa citesti, sa aflii, sa cunosti, lucruri noi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti trist din cauza fetelor? daca da iesi cu prietenii la o bere. sa te faca sa uiti de necazuri si nu uita sunt o groaza de fete!

| Vladut2 a răspuns:

Probleme personale? Ia incearca si altfel. Du-te afara, ia o minge si iesi cu baietii din cartier la un fotbal. Dupa iesiti la o bere fara alcool si vezi cum vei fi mult mai happy.