| AnonimAnonim4321 a întrebat:

Salut...
În ultimele 2 luni nu m-am comportat la fel cu iubita, am facut-o sa se îndepărteze pentru ca nu eram ca înainte, m-a schimbat ca am ținut tot în mine in loc sa ii spun ce gânduri am. Ea e foarte sensibila și nu știu ce sa fac o împac, spune ca nu ma pot schimba. I-am promis și nu ma crede deloc, știe ca nu sunt asa, credea ca vreau sa ma despart de ea, ca nu îmi mai pasa da nu e asa și nu ma crede deloc.
Un sfat ceva, nu vreau sa o pierd deloc.
Îmi spune ca nu poate sa ma ierte și o cred e sensibila si mi-a spus ca am ranit o nu ma poate ierta
Îmi spune ca nu ma poate ierta ca nu mai poate sa aibă încredere în mine și ma crede ca îmi pare rau nu știu ce sa mai fac ma simt terminat
De o săptămână e suparata pe mine foarte tare nu mi spune cum se simte e foarte rece cu mine ma respinge nu vrea sa ma vadă când m-am văzut cu ea nu ma lasa sa pun mana pe ea deloc
Va rog sa ma ajutați cu un sfaturi ce sa fac mi-a spus ca ma iubește și tine la mine
Vrea sa se despartă de mine sau o va face sau nu ca încă a rămas?

6 răspunsuri:
| Kiran a răspuns:

1. Depinde cu ce ai gresit, daca ai fost surprins cu alta. Condoleante sentimentelor atunci, nu va mai fi ea niciodata cum a fost de odinioara.

2. Tu cel de acum nu esti cel de acum 5 ani, mereu evoluam, zilnic, fie ca stam in casa, fie ca suntem mereu cu munca. Nu exista nu se va intampla si de dragul ei, chiar nu poti sa ii faci pe plac sa fi omul ce il vrea ea?

3. Impac-o cu clasicul buchet de flori, ciocolata si privitul in ochi cand ii spui ca iti pare extrem de rau. de fapt nu spune ca iti pare rau, de obicei e doar o propozitie. spune-i ceva ce ati realizat voi impreuna tot timpul acesta de relatie si spune-i ca ai fost orbit de ceva. nu stiu, de ego ul tau si ai simtit si tu cum o ranesti.

Daca te reaccepta vezi sa nu mai gresesti, o perioada te va cicalii cu "pacatele" (greselile) tale si nu trebuie sa ii reprosezi nimic pentru ca te va testa.

| AnonimAnonim4321 explică (pentru Kiran):

Am greșit ca m-am comportat diferit nepăsător dar mi-a pasat nu am știut sa arat asta țineam în tine un gând cu ce fac cu viata mea unde ma duc debea am terminat liceul și am ținut in minte și m-a afectat inloc sa ii spun sa ma descarc

| AnonimAnonim4321 explică (pentru Kiran):

Tot ce face și spune ea da semne ca vrea sa se despartă?

| Kiran a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

E discutatil, fie nu te-a "iubit", fie incearca sa treaca peste despartire, fie sunteti impreuna dar erati de mult despartiti daca intelegi,

Si totul depinde de cum o cunosti tu cel mai bine, daca are un gest sau ceva ce o da de gol si de fapt inca te place doar ca acum are si ea ego.

Fie treci peste, fie incerci sa o imbuni cu cadouri si un text cum ati trecut prin atatea si ai avut o perioada grea, etc si dupa ce ai trecut peste perioada grea, ai putut sa vezi cum ea nu mai este langa tine. nu stiu, improvizeaza, spune-i ce vrea sa auda acum pentru a va impaca

| AnonimAnonim4321 explică (pentru Kiran):

Nu ne am despartit dar întreb dacă asta vrea sa arate prin "nu pot sa te iert, nu îmi trece" îmi răspunde foarte sec ma respinge și nu are pe altul doar am ranit o foarte tare și o cred ca este sensibila a plâns mult din cauza asta și întreb dacă voia sa se despartă o făcea de mai mult adica saptamana asta în care tot îmi spune asta?

| SpadasinulNegru a răspuns:

Eu zic sa ii oferi o noapte de neuitat, arata i tigrul din tine, dezbrac-o si urla "RAHHHH" si dupa zi "Bankai!" probabil se va uda!