| Ava1231 a întrebat:

Salut
In urma cu 3 săpt mi am făcut prima data unghii cu oja semi permanenta.
Le am făcut eu singura acasă după ce am căutat pe net cum se fac și după ce mi am cumpărat tot ce trebuia.
Acum am vrut sa le fac pentru a doua oară însă sunt distruse. Sunt extrem de subțiate. Le am făcut și acum le dau jos că mi e frica că rămân fără unghiile naturale
Eu am folosit primer cu acid care am înțeles că e mult mai dăunător pentru unghie.
Va rog fetele care vă puneți oja semi explicați mi că rog cum e
E de la primer? Un primer fara acid e mai puțin dăunător?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu folosești prezervativ, așa pățești... (Categoria!)

| Paracetamol0lol a răspuns:

Asta e... dă le jos că cresc altele happy bine că eu îmi cresc propriile unghii la picoare? puuuuuuuuuuuuup

| Paendeo12 a răspuns:

Este posibil sa fi pilit unghia in exces inainte de restul pasilor. Eu folosesc primer cu acid de mai bine de un an si nu am avut probleme. Am auzit ca primerul fara acid este mai bland cu unghia, dar ca nu ofera o aderență la fel de buna, de folosit, nu am folosit niciodată primer fara acid.