| sasha163528 a întrebat:

Salut, în urmă cu câteva zile am întreținut relații intime cu prietena mea (menționez faptul că atunci era pe ciclu a5 sau a 6zi ), urmând ca prezervativul să se rupă după ceva timp, nu am simțit nici sperma nici acel lichid, urmând și o pastilă de a doua zi după cateva ore, poate rămâne însărcinată?

Răspuns Câştigător
| Hypefox a răspuns:

În zilele de menstra sau chiar și 1-2 zile după menstra, nu are cum să rămână oricum însărcinată. E practic imposibil. Dar să existe ca și femeie să aibă ovulație în zilele acelea. Deci stați fără stres. Pastila de a doua zi nici nu era necesară. Doar dacă termini înăuntru complet tot și chiar și așa, în aceste zile tot nu rămâne.
Rămâne doar dacă termini înăuntru când e în perioada fertila. Și chiar și așa, sperma în constant cu aerul, (moare) adică toți spermatozoizii mor. Asta ca informație să fie pentru tine ca să știi ceva în plus.

3 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Dacă a mai luat si pastila, puteți sta liniștiți 100%, și dacă nu o lua tot nu rămânea gravidă, nu era la ovulație in a 6-a zi de menstruație.

| Yaesmin a răspuns:

Ține 3 luni.