| 1simply1 a întrebat:

Salut, înainte de a scrie, îi rog pe toți acei cu glume proaste să se abțină. Deci, vorbesc cu o fată de prin martie 2022, o fostă colegă, acum ea fiind în clasa paralelă. Vorbim non stop de atunci, iar de vreo lună și ceva suntem foarte apropiați, gen prieteni buni. O iubesc foarte mult, iar când i-am spus asta, a zis că mai bine rămânem prieteni buni. Ei bine, aici vine partea mai interesantă, ea îmi arată și mă lasă să o ating peste tot, nu cred că trebuie să numesc anume părțile, dar când zic peste tot, mă refer la tot, spunându-mi că putem trece și în pat. Mi-a spus că am șanse de a fi împreună cu ea, dar nu acum, peste ceva timp, dar mi-a spus să nu-mi fac planuri, că-ci dacă ea își găsește pe cineva sau invers, îmi găsesc eu pe cineva. Ea a spus că ține la mine foarte mult și că plânge uneori din cauza mea, iar după spusele ei până acum nu a mai plâns din cauza unui prieten băiat. Întrebarea mea e dacă merită să vorbesc mai departe cu ea, n-am de la cine cere sfaturi, așa că întreb aici. Cât despre vârstă, ambii avem 18. Vă rog fără glume proaste, deja nu știu ce să mai fac, țin la ea foarte mult. Vreau să știu dacă am șanse sau ma băgat în friend zone și îmi pierd timpul degeaba, deoarece nu vreau să vorbesc cu alta atât timp cât este ea. Vă mulțumesc pentru timpul acordat.

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Cu alte cuvinte, iti da tie peezda, pana isi gaseste pe altul mai bun, nu? Esti in friend zone dar esti in freinds with benefits zone. Daca tot am dat-o pe romgleza, eu zic sa enjoy the goods as much as you can...it's free.winking Daca ea are mentalitatea asta atat de libertina, de ce s-o dezamagesti? Priveste partea buna, ai parte de privilegiile pe care le are un iubit, fara sa ai si obligatiile.winking

| Violleta2022 a răspuns:

Acest lucru il poti afla numai de la ea, daca vorbesti serios si clar cu ea si stabiliti ce vreti unul de la celalat, daca mergeti inainte ca iubiti sau rupeti relatia.
Fii tu clar cu fata, spunandu-i clar ce vrei de la ea!

| dullcat a răspuns:

Buna.E obligatoriu sa stabiliti de la bun inceput ce fel de relatie aveti.Din ce ai scris aici pare ca sunteti friends with benefits si atat.E greu de spus. Tind sa cred ca te tine in planul doi, de rezerva din ce scrii aici,, Mi-a spus că am șanse de a fi împreună cu ea, dar nu acum, peste ceva timp, dar mi-a spus să nu-mi fac planuri, că-ci dacă ea își găsește pe cineva sau invers, îmi găsesc eu pe cineva. '' Not cool! In locul tau nu as accepta sa fiu coliva de pe locul II.As vrea sa fiu tortul de pe locul I.

Plus, ea a zis ca vrea sa pastrati prietenia, dar apoi de e acord cu pipait pana la sex? Pai sa stii ca si asta poate strica prietenia cum nici nu-ti imaginezi.laughing Stiu deoarece am fost martora la astfel de cazuri.Ar trebui sa discutati clar si fara perdea, sa te impui putin.Mai adaug ca sa te simti folosit doare mai mult decat sa fii respins.Asa ca ai grija unde merge povestea asta si ai grija de tine.

| Sofer a răspuns:

Daca o atingi peste tot. Duo in pat și faceți un sex fantastic.

| sammie a răspuns:

Te bagă în friend zone să vadă dacă găsește un băiat mai bun decât tine cu care să fie împreună, sau dacă nu, rămâne la tine. Dacă ar plânge după tine cu adevărat și te-ar iubi mult, cel mai probabil ați fi deja împreună. Chestia cu plansul dupa tine este doar o asa zisa " vrajeala " ca sa nu-ti dai seama ca ea nu te iubeste si ca sa nu o parasesti din cauza ca ea nu tine la tine. Ti-a spus asta doar ca sa ramai in friend zone-ul ei si sa vada daca gaseste pe unul mai bun decat tine. Sigur asa i-a vrajit si pe altii si are deja 10 baieti in friend zone la care le-a zis ca pot face si sex. Asta e doar o chestiune de timp, cat tine minciuna ei.

| Sistemulxxl a răspuns:

,spunându-mi că putem trece și în pat. '' pai treci in pat, rezolva problema si daca dupa asta isi gaseste pe nunul care o vrea atunci iti cauti alta. Nu pierde timpul ca ajunge altul in pat inaintea ta.
Succes voinicule.

| Sjhxjcks a răspuns:

Intreab-o! Fetele se pot comporta ciudat, la unele nu îți Dai seama ce vor