| anonim_4396 a întrebat:

Interesat sa mi satisfac iubita, m am gandit ca mai trebuie-ceva ca sa fie cat de cat satisfacuta. Avand in vedere ca. ea e
singura cu care fac sex e normal ca dupa serii de saruturi si mangaieri sa termin repede.am incercat diverse tehnici insa mai mult ne chinuim decat ne simtim bine.
Am incercat totusi sa o sarut ca din greseala jos inainte sa incep actul propriu zis si mi s ar parea ok atata timp cat am sti doar noi lucrul asta. Am citit si pe net insa parerile sunt prea impartite ca sa trag o concluzie. Totusi, intreb fetele de pe aici, e ok ca in timpul preludiului sa i fac sex oral cca 10 15 minute,daca o fata are un orgasm la fel de intens ca si cand ar face o normal. Sau daca e cat de cat ok fata poate considera ca pe un act de slabiciune faptul ca recurg la saruturi intime?
Pe de o parte, as face o din placere fata de ea dar pe de alta parte ma gandesc ca fie nu ajuta cine stie ce, fie o sa fie posibil sa i se para nostim si sa povesteasca prietenelor ei, ele sa vbmai departe samd.

9 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Toti baietii fac chestia asta, chiar daca nu recunosc. Si unii nu o fac numai sa isi satisfaca partenera, ci din pura placere.
Rezultatul va fi unul bun, oricarei fete ii place chestia asta.
Ea ti-a facut tie?

| neutrino a răspuns:

Daca tot te apuci de asa ceva, fa-o ca lumea!

| oprescudorin11 a răspuns:

E o iluzie sa crezi ca poti satisface vreodata o femeie.Intotdeauna va fi unul mai tare ca tine! Cel putin la 'tehnica'.Il gaseste la prima intersectie cand tu esti ingandurat iar ea dornica. Ma lasi?
Daca e o relatie si spirituala, de interese mai ai o sansa una la o suta sa va intelegeti.Bafta.

| Alcyon a răspuns:

Sexul oral e placut dar nu poate inlocui sexul vaginal. Ala-i bun mai mult pentru preludiu. In cazul unui contact sexual, stimularea e mai intensa iar orgasmul mult mai puternic (asa e cel putin la femei).

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Nu am inteles niciodata notiunea timpului atunci cand e vorba de sex.''Fac 30-40 de minute de sex''.''Eu sunt maratonist si ma duc in ore intregi''
Pe bune...
Cred ca mai mult conteaza ce faci in timpul respectiv.

Revenind la intrebare nu prea inteleg ce vrei de fapt.
In sex sunt permise multe lucruri, de asemenea multe lucruri nu se fac.Cel mai bine e sa experimentezi cu prietena ta pentru a descoperi ce va place la amandoi.

Nu fi stresat in legatura cu prietena ta.Imi place sa cred ca intimitatea ramane intimitate.

| justsummer a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

De fapt un studiu recent facut pe femei a demonstrat ca un act sexual nu dureaza mai mult de 10-15 minute.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru justsummer):

Cum am mai spus nu e importanta notiunea timpului, ci e mai important ce se intampla in timpul ala.
Oricum tind sa cred ca nu prea e adevarat, cel putin mi-e greu sa cred ca un act sexual dureaza doar 10 minute.Nu te supara, dar nu dau 2 lei pe articolele din revistele de femei.90% dintre ele sunt pentru a vinde.
''5 lucruri care te pot face sa intri la banuieli'', ''10 lucruri ce te vor face fericita''
''top 5 motive ca sa renunti la el''
Te rog...
Am pretentii de la sexul frumos.

| justsummer a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Cum spuneam se pare ca a fost realizat pe femei si nu pe barbatilaughing

| VladStef a răspuns (pentru justsummer):

O femeie medie ajunge la orgasm in 10 -15 minute.un barbat mediu in 4-7 minute.de aia consider ca femeia are nevoie de stimulare orala pentru a completa diferentele de timp