| Albertutzu_Alberto_2000 a întrebat:

Salut,la scoala este o fata pe care o plac. ea stie asta da ea zice ca nu ma place,mi.e cam greu sa cred asta pentru ca se uita intr.un fel la mn,si se cam fereste de mn,credeti ca daca o sa incerc sa o sarut o sa.i placa? Adica cum o sa reactioneze, sau cum as putea sa o intreb daca si ea ma place si ar vrea sa fie cu mine. Multumesc. Dau funda celui mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Mai bine ai invita-o la un suc. Si asa o intimidezi, daca te pui si o saruti dintr-o data s-ar putea sa fuga mancand pamantul.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu exista "o intreb daca vrea sa fie cu mine". Inteleg a esti minor. dar totusi, se mai practica asta? Nu sunteti copii ( sper ). O FACI sa intre "intr-o relatie". O seduci, ii imprimi in minte imaginea ta zi de zi, devine obsedata, asteapta sa o saruti, o mai lasi 2-3 zile in suspans, dupa care mergi si ii atingi buzele 2-3 secunde, iar pleci. proces mai lung, daca vrei sa o faci pe calea usoara, te duci si o inviti la suc.

| DeathOfDreams a răspuns:

Dacă te-ar fi plăcut, de ce ar nega asta?
Oricum, nu confunda plăcutul cu orice altceva, poate că în realitate doar se ferește de tine pentru că nu vrea să aibă nicio tangență.
Doar...nu insista foarte mult pe asta.
Vorbește cu ea constant, flirtează cu ea și ai grijă la reacțiile ei. Cum era aia "când vorbele neagă, ochii spun adevăru"
Mda, suna mult mai bine în engleză, dar ai prins tu ideea.

Și până la urmă, nu poți săruta o fată atât de ușor. Bine, nu mă refer la party-uri, când dansezi cu o tipă, iar după patru shoturi de Jager începeți să vă sărutați iar ea e prea high ca să-i pese.
Ca să săruți o fată și să fi convins că n-o să te refuze trebuie să fi sigur că te place, sau are ceva pentru tine.
În caz contrar, n-ai nicio șansă.

| Albertutzu_Alberto_2000 explică:

Nu o sa iese cu mine la suc. Stiu sigur. Nici asa nu prea vb cu ea deloc, deci pentru început ce ați zice sa o sărut si sa o las în suspans câteva zile sau sa încep sa vb cu ea?