| danyyy_9054 a întrebat:

Salut la toata lumea. intrebarea mea este urmatoarea : iubesc si eu o fata ca tot omul cam de vreo 2 ani a locuit la mine plus etc, a plecat prin italia totul bine si frumos in unele din convorbiri telefonice mi_a spus ca nu stie dk mai vrea sa fie cu mine dupa aia ca nu mai vrea deloc si dupa aia ca vrea. ce inseamna" nu stiu "la o fata? si ce pot face in situatia asta? mersi

Răspuns Câştigător
| тecнιннιlα a răspuns:

Probabil si-a gasit pe cineva (adica mai mult ca sigur) si cum spune si alexandra va vrea pe aman2 (pe tine te iubeste, iar EL e ceva nou) Nu stiu dar daca o iubesti si crezi ca reusesti s`o faci sa te aleaga tot pe tine (`te dupa ea si vz ) s`ar putea sa fii dezamagit s`ar putea sa reusesti dar eu consider ca m`ai bine imi pare raw ca am facut ceva decat sa stiu ca n`am facut happy. Akwm ii alegerea ta. happy

12 răspunsuri:
| alexandra21_3435 a răspuns:

Nu stiu, la o fata insemna ca A GASIT CEVA NOU ACOLO UNDE ESTE, si ca ar vrea pe ambele si pe tine si ceea ce a gasit ea acolo. e nehotarata, si ar trebui sa lupti pentru ea. eu zic ca ar trebui sa o aduci langa tine daca esti sugur pe sentimentele ei sau sa te duci tu la ea.

| EpicMan a răspuns:

Da-i papucii.sigur o arde cu vreun broscar scarbos

| ChristineW a răspuns:

Eu cred ca ori si-a gasit ea pe cineva acolo, dar tine la tine prea mult ca sa te minta, ori ii e frica sa nu iti gasesti tu pe cineva. Relatiile la distanta sunt foarte greau de pastrat daca chiar egzista sentimente puternice intre cei doi. In situati aceasta nu prea poti sa faci multe. Ori ai putea sa ii propui sa vii si tu in Italia, ori sa incheii relatia si in final, daca chiar vrei sa ramaii aici si sa pastrezi relatia, ar fi sa continuatii relatia plina de minciuni ( nu aveti cum sa aflatii adevarul ). Nu ai cum sa o convingii sa nu il mai placa pe el ( daca exista ) sau sa aiba incredere in tine, din moment ce nu v-ati mai vazut de o perioada lunga de timp. Eu sper sa rezolvaatii problema :*

| ramona_4785 a răspuns:

Iti dai seama ca e derutata mai ales ca este intr-o tara straina; nu stiu de cat timp este acolo dar daca a trecut cateva luni si intre voi nu s-a creat inainte acea legatura puternica atunci trebuie sa-ti dea de gandit; numai tu poti sa-ti dai seama daca sentimentele ei se sting sau pur si simplu sau este asa pentru ca se simte singura.Stai si gandeste-te la ce a-ti vorbit de cand a plecat, purtati o discutie sincera si vezi ce vrea cu adevarat; mai mult pot sa-ti spun doar ca atunci cand tii o relatie la distanta uneori devine derutant sichiar apar indoieli din ambele parti dar daca va doriti acelasi lucru veti rezista; sper sa-ti fi fost de ajutor si nu renunta asa usor!

| gigiro a răspuns:

Eu cred ca problema ei cea mai mare, este ca vrea sa se stabileasca in Italia, si nu stie daca sa ramana cu tine, adica sa te cheme acolo, sau sa se gandeasca sa se uneasca cu un italian, pentru a avea o viata mai usoara acolo. Intreab-o! Ar mai putea fi o varianta, legata de ce face ea acolo.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Inseamna c asentimentele ei s-au cam dus, poate chiar a gasit pe altul, dar nu poate renunta la tine subit pentru ca tu ii dai stabilitate, te cunoaste si stie ce fel de om esti!

Pune-o sa aleaga cat mai repede ca nu merita sa iti irosesti viata pentru astfel de persoane!

| erik a răspuns:

Danyyy, aceasta cumpana din relatia voastra, dupa parerea mea nu este neaparat o dovada ca este vorba in mod sigur de alt barbat. Dar sti cum e, drumul spre lumea din vest cu oportunitatile si orizonturile deschise, poate face ca o fata care te iubeste, sa cada intr-o balanta in care se gaseste sufletul si dragostea sincera pe-o parte, iar pe alta, banii si un alt stil de viata cu totul diferit. Daca avea pe cineva de suflet cred ca lucrurile statea cu totul altfel, totusi nu este exclus sa fii avut o aventura cu cineva bine imbracat si parfumat, cu 3 ghiuluri in degete, masina ultimul racnet si cateva conturi in banca si apoi s-a gandit sa fuga nitel de explicatii, pe care stia ca trebuia sa ti le dea.In acest caz, probabil s-a gandit ca nu te mai merita si e mai usor sa fuga de responsabilitate si consecinte. Poate ma insel, dar sper totusi ca ti-am fost macar un pic de folos.
numai bine!

| Barajag a răspuns:

Scurt si la obiect, a gasit pe altcineva, insa nu este sigura daca ii va fi bine cu acea persoana, este indecisa.In aceasta situatie tu nu poti face decat sa vorbesti cu ea intre patru ochi(ceea ce nu se poate), totusi spune-i sa fie sincera cu tine, insa ea nu cred ca a simtit ceva cu adevarat pentru tine in 2 ani de zile, altfel nu ti-ar fi spus asa tam-nesam ca nu mai vrea sa fie cu tine.Este incorect ceea ce face ea, dar tu ar fi bine sa cauti sa te impaci cu ideea ca, ce a fost inainte nu va mai fi. Odata ce ea a intalnit alta lume, mentalitatea ei s-a schimbat. Sper sa te lamureasca chiar ea, sa-ti spuna ce vrea sa faca cu viata ei.Bafta!

| erik a răspuns:

Ursulika
Cu multa stima si apreciere pentru raspunsul tau care sincer mi-a placut.Insa pentru mine exista un DAR. Daca presupunem ca tipa este genul care stie ce vrea si este cu picioarele pe pamant, acest NU apoi DA, pentru mine acuza mai degraba niste fapte temporare decat analiza unei situatii in perspectiva de viitor. Daca tipa este genul foarte schimbat-oare si cu capul in nori cuvintele sunt de prisos.

| AndaWest a răspuns:

O romanca cu un italian nu are viata usoara, chiar daca ele asta cred.maximul cu ce te poate ajuta e sa iti faca acte, asta nu mai e o problema acum.cine viseaza la maritat si viata usoara viseaza degeaba ca italienii stau fidanzati(logoditi) cat 10, 20 de ani si pe urma se insoara, dk se insoara, asa ca ramai si ftuta si cu buza umflata ca nu ai rez nimicoh go on
cat despre iubita ta, cere-i sa fie sincera cu tine si sa iti spuna dk e cineva la mijloc, dk zice ca nu spune-i ca vii la ea, t scuipa tot dk e ceva la mijloc

| danyyy_9054 explică:

Va multumesc frumos. deja am idei noi laughing app ideea e ca ea are si o prietena buna cunoscuta prin intermediul meu dupa ce am angajat_o la un cinema (pe EX viitoarea mea pr happy ) si ele mai vb la telefon e o intreaga telenovela. app aici am cunoscut_o p site asta na ca sa vezi...

| dulkika a răspuns:

Pai ori face pe prntesa ori chiar nu-i mai place de tine..., dar daca a fost intre voi o relatie serioasa probabil ca nu ar face atat pe printesa...imi pare rau.