| ella4k a întrebat:

Salut la toti! Am nevoie de ceva sfaturi din partea tuturor, de parerei asupra relatiei mele cu partenerul de viata.
Deci va spun citeva detalii:Avem deja 3 ani impreuna,locuim impreuna,insa nu pot obtine de la el niciodata ceea ce vreau, adica mai clar spus o cina romantica sau ceva de genul uneori imi da impresie ca nu il interesez sau poate chiar mai mult nu ma iubeste.As vrea sa stiu de la voi cum pot sa-l aduc pina la un moment ca el sa-si dea seama ca eu uneori am nevoie de aceasta atentie, eu ii mai vorbeam citeodata ba chiar am facut si un spor o data ca el imi face supriza daca pierde si nici atunci nu am mai primit ce imi doresc.Astept orice parere.Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Oamenii nu se schimba usor, iar in situatia ta nu vad prin ce anume ai putea a-l determini - poate doar sa-i nu-I mai oferi sex, dar asta nu mi se pare a fi o solutie buna. Eu chiar nu inteleg de ce mai stai cu el.
Ai putea incerca sa ii mai explici odata si sa ii spui ca fara romantism sentimentele se vor diminua, dar fara reprosuri, fara critici si fara drama. Daca asta nu merge, ar cam trebui sa te gandesti sa iesi din relatia respectiva. Este plina lumea de baieti care iti vor oferi ce iti doresti.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauta alt baiat mai iubaret daca actualul e cam rece cu tine

| zăGhost a răspuns:

Când deja vrei să îl schimbi, relaţia scârţâie.

| neutrino a răspuns:

Chiar daca locuiti impreuna, sexul este singurul lucru de care el este interesat de la tine. Este adevarat ca, macar pentru acest motiv, el ar trebui sa fie macar mai politicos.

| ella4k explică (pentru neutrino):

Da cred ca asta ii intereseaza pe majoritatatea, insa vreau sa fiu cu el si as vrea sa-l fac sa se schimbe macar ce tine de romantism, vreau sfaturi de la voi pentru al indruma spre ceea ce vreau eu sa obtin de la el.happy

| neutrino a răspuns (pentru ella4k):

Nu mai ai cum, fluturasii lui au zurat, i-au ramas doar hormonii sexuali.

| BPAndrei a răspuns:

Incearca pentru inceput sa il aduci in tema. Vrei o cina romantica cu el, pegateste una, si invita-l si pe el happy. daca tot vezi ca nu are nici un efect, cred ca e timpul sa ai o discutie serioasa cu el, si sa te pregatesti moral pentru urmatoarea relatie.