| looovee a întrebat:

Salut la toti, azi am fost la medicu ginecolog mi-a prescs anticonceptionale Lindynette, a mai folosit cineva? cum v-ati simtit? ai avut probleme cu greutatea? si inca o intrebare daca mi sa inceput menstruatia de exemplu vineri incep cu pastila nr 5 sau 1?

Răspuns Câştigător
| Maestra a răspuns:

Sunt foarte bune. Dar depinde si de organismul tau (daca esti sensibila, etc.)

Dar vreau sa te felicit ca mergi la doctor! Multe fete isi incep viata ca proastele si ajung sa puna intrebari stupide pe TPU. Tu ai curajul sa mergi al ginecolog.

Bravo! big grin Multa sanatate si grija iti doresc!

| looovee explică (pentru Maestra):

Nu stiu ce sa spun, foarte greu m-am decis sa incep a bea pastile, mii frica de consecinte, insa desigur fara doctor nu as face pasul, poti sa-mi raspunzi la intrebare, aca mi sa inceput menstruatia de exemplu vineri incep cu pastila nr 5 sau 1, medicu avea o sedinta si am uitat sa intreb

| Maestra a răspuns (pentru looovee):

Am o prietena care incepea cu pastila nr 1 si era foarte multumita. Da totusi un telefon la medic pentru mai multa sigurantawinking

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Aceste AC se încep DOAR în PRIMA zi de menstruaţie : se ia tableta nr 1!

Vezi alte informaţii în Prospectul la linkul :
http://medicamente.romedic.ro/lindynette-20-comprimate-filmate

Toate cele bune.

| looovee explică (pentru bursuc001):

Mersi, prospectul l-am citit

| bursuc001 a răspuns (pentru looovee):

Cu plăcere!

O seară frumoasă.