| bizo95 a întrebat:

Salut la toti de curand am aflat ca persoana pe care o iubesc cel mai mult mai exact de 4 aniii nu ma mai iubeste deloc si si-a refacut viata cu altul si acum urmeaza sa se casatoreasca si eu nu pot sa traiesc asa fara ea fiind-ca o iubesc intrebarea mea este merita s-a ma sinucid ca sa nu mai traiesc asa specific sunt intr-o depresie sunt cazut pshic nu mai vad lumina de la capatul tunelelui este posibil sa incerc cu Antigel s-au s-a ma arunc in fata trenului, masini etc!

6 răspunsuri:
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Doamne fereste! Nu merita sa-ti irosesti viata si sa-ti pui capat vietii pentru nimeni. Nu este capat de lume. Nu poti sa alegi calea cea mai usoara : sinuciderea. Du-te la un psiholog. Te va ajuta. Nu o poti forta sa te iubeasca. Dragostea cu sila nu se poate. Vrei sa se impace cu tine din mila? Vrei sa se impace cu tine,nu pentru ca te iubeste,ci pentru ca te poti sinucide din cauza ei? Sa poarte ea toata viata povara asta? Gandeste-te si la cei apropiati tie. Daca o iubesti,o lasi sa fie fericita, chiar daca nu cu tine. (Suna egoist, stiu. Nu vreau sa trec vreodata prin asa ceva, desi mi-am facut mii de filme si am incercat sa ma pun in situatii de genul ). Nu se merita! Probabil esti tanar. Ai toata viata inainte. Vei suferi o perioada, dar iti vei reface viata. Vei gasi pe cineva care sa te merite.

| RAY a răspuns:

Sper ca nu e gluma?
din moment ce nu te mai iubeste nu o poti obliga,pe tine te-ar putea obliga cineva sa iubesti ce nu isi mai place?
trebuie sa accepti asta si mergi mai departe,stiu ca esti cazut si in depresie si e greu dar sinuciderea ce rezolva? e doar o fuga de realitatea atat, in loc sa infrunti realitatea tu fugi de ea, cu timpul o vei uita, toate trec amice asta e prima lectie a vieti, vin si se duc asta e ciclu vieti, o data traiesti de ce sa isi iei viata?
data viitoare numai crede in femei treteazale si tu ca un obiect sexual si ca asta sunt, faci sex si atat niste curve prefacute si false

| Emilian65 a răspuns:

Mai Bazill, fii baiat cuminte. Nu claca asa de repede in fata unei asemenea situatii. Cauta si uita aceea fata care nu te mai iubeste si gaseste-ti o fata care sa te iubeasca cu adevarat.

| grab a răspuns:

Antigelu e bun pentru pisicile vecinilor, deci pastreaza-l. sa te arunci in fata trenului trebuie sa stii cand vineun marfar calumea, plus ca inainte sa mori iti auzi cele mai strasnice injuraturi de depou ever... cel mai simplu e sa iei niste pastile de calmare, sa dormi bine urmatoarea perioada, apoi sa incerci sa te impaci cu ideea ca nu se poate dragoste cu mila sau cu forta. viata e si grea dar e si frumoasa, nu iti bate joc de ea, nu se termina lumea la o femeie.

Răspuns utilizator avertizat
| NumaiIdioti a răspuns:

Fara antigel ca vine acum frigul si s-ar putea chiar sa-ti fie de folos.