| TheD3vil a întrebat:

Salut la toti!
Deci sa incepem, sunt baiat, am 15 ani si 9 luni...si imi place de o fata..cand o vad pe drum parca m-i se lumineaza calea si incep sa zambesc...mai ales ca si ea are "ceva" semne ca m-ar place.
Doar cand ma gandesc la ea ma ia un fior in piept si parca imi spun in mine :"Ah cat te iubesc si tu nu stii..." cand intra pe messenger parca ma imbucur, si cand o aud la telefon inima parca imi iese afara din piept.
DAR, aici e DAR-ul cel mare...Deci sa va povestesc :
Ea ar da mici semne ca m-ar place, cand eu povestesc de o alta fata incearca incet sa schimbe subiectul, la fel fac si eu cand ea vorbeste de un alt baiat.o duc in spate. dupa cap.dar nu stiu cum sa ii spun cat de mult o iubesc, pentru ca in fata nu am curajul..nu stiu reactia ei...Cum as putea sa ii dovedesc, sa ii spun sau sa isi dea seama cat de mult o iubesc, dar sa ramane doar intre noi doi, pentru ca nu as vrea sa afle si altii din jur...Cum as putea sa fac sa ma placa si mai mult, ba chiar sa o cucersc.
Cine ma ajuta o sa primeasca FUNDA!
Va rog nu fiti sadici, "rai" pentru ca am nevoie de raspunsurile voastre.
Asa de bine ma simt pentru ca am avut ocazia sa povestesc (macar in scris) ce am avut pe suflet.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| AndreiS25 a răspuns:

laughing Of prima dragoste tongue e greu amice crede-ma big grin cel mai bine ar fi sa iti iei inima in ditnti te duci la florarie ( mai inti afla si tu ce flori i plac) i cumperi folare favorita si gasesti si u un moment in care sa fiti doar voi doi si i spui ca ti mult de tot la ia si ca ai avrea sa ai o relatie cu ia daca si ia doreste asta i ar floare pe care i-o dai i spui ca reprezinta dragostea ta pentru ia. Crede-ma daca te place si ia pe tine va accepta daca nu asta eee. Iar daca rade de tine pe la spate asa sunt fetele le doare undeva de sentimentele altora. Stai linistit nu o sa fie ultima fata din viata ta

8 răspunsuri:
| Gaviota a răspuns:

Ea este indragostita de tine, daca nu era nu reactiona asa cand ai vb despre alta, deci fa-ti curaj si spune-i k o iubesti, intreab-o daca vrea sa fie prietena ta, dar sa fi-ti doar voi doi.Si cand esti cu ea nu mai vb despre alte fete, nimic unei fete nu-i placesa aduci vb despre alta... Sfatul meu, daca ea accepta e mai bine sa nu stie nimeni, decat parinti.happy

| horansgang a răspuns:

Spune-i pe mess.

Răspuns utilizator avertizat
| Adelyn24 a răspuns:

Pai incearca sa se simta bine in largul ei fa-o sa rada happy sa se simta bine in compania ta fi amuzant simtul umorului este cel mai esentiala parte in cucerirea unei fete! Funda?

| AndreiS25 a răspuns:

Meci pentru funda Bafta si da un semn sa imi spui cum a iesit. A inca un sfat vezi cum te inbraci.

| AndreiS25 a răspuns:

Ia zi copilu a mers?

| TheD3vil explică:

Am uitat sa mentionez mai sus ca mi-ar fi frica si sa nu ma ia la batjocura, sa rada de mine pe la spate cu prietenii/le ei, pentru ca m-as simtii cumva "ranit" laughing.
Multumesc inca odata celor care macar incearca sa ma ajute.happy

| Chiorean_Marianachiorean_1975 a răspuns:

Dragul meu eu am 37 de ani imi place sa iti dau citeva sfaturi nu renunta cu siguranta nu esti indiferent fetei deci esti chiar simpatic mi-ar place mult sa stiu ca esti fericit.succes mult