| anonim_4396 a întrebat:

Salut la toti indragostitii ca mine de obicei eu deciziile le iau singur dar aceasta situatie in care sunt acum m-a facut sa apelez la voi, ascultati care e povestea mea si astept sfaturi si indrumari. De aproape un an am fost impreuna cu o domnisoara si nu ma simteam tare cuprins de dragoste, de curind la noi in liceu a venit o fata care m-a orbit cu totul, nu rezist sa n-o privesc, si am inceput a vorbi cu ea, suntem buni prieteni, chiar incepem a fi mai mult decit prieteni ea ma place (desi nu mi-a zis asta dar simt), i-am cerut numarul de telefon si mi l-a dat, acum problema consta in faptul cum sa-i spun actualei prietene adica celei ce am mentionat de la inceput ca trebuie sa ne despartim?
mentionez ca am 18

Răspuns Câştigător
| gabby269 a răspuns:

Incearca sa fi bland cu actuala ta iubita, nu o rani mai mult de cat este nevoie.Nu mentiona de fata de care esti indragostit, desparte`te de ea zicandu`i ca nu mai simti la fel, si ca nu vrei sa mai continui asa.Trebuie sa inteleaga, nu te poate tine cu forta, cat despre cealalta...bafta :*

10 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Stai linistit ca te inteleg.A urcat in troleu azi linga mine o dama care m-a orbit cu totul si,tin sa spun ca "nu numai pe mine". Avea o fustita scurta, un pardesiu descheiat si cizmulite, toate din piele aranjate pe un corp superb si un chip angelic.Toti eram numai ochi la ea cu ginduri si intentii erotice pina ce troleul a trecut prin fata unei biserici si tipa si-a facut cruce.Ma crezi sau nu dar am vazut nimicnicia din mine intr-o secunda.

| MMadalina a răspuns:

Daca nu te simteai atras de ea de ce nu i-ai zis acest lucru acum un an? Ca sa inrautatesti situatia.
Solutia este sa vorbesti cu prietena ta si sa-i spui exact ceea ce simti, fara ocolisuri. Ii va fi greu la inceput, dar pana la urama isi va da seama ca tu nu o meriti.

O zi bunaa!

| Cristinel94 a răspuns (pentru MMadalina):

Ma duceam la ea doar ca sa nu stau acasa

| MMadalina a răspuns (pentru Cristinel94):

Te foloseai de ea mai bine zis, nu? Ai dat dovada de lipsa de bun simt...

| Cristinel94 a răspuns (pentru MMadalina):

Nu as spune ca ma foloseam de ea, am tinut si eu la ea dar nu asa de tare, ne impacam foarte bine, avem teme comune...dar totusi ceva nu ne lega complet,,, dar ea foarte mult tine si in prezent la mine(((

| AenefLove a răspuns:

Ai putea sa o inviti la o discutie in care sa-i spui sincer ceea ce se intampla.Ii spui ca nu mai tii la ea.De fapt nici nu stii daca ai tinut vreodata la ea atat de mult incat sa poti face orice pentru ea, ii spui faptul ca te-ai indragostit practic de altcineva si ca nu are rost sa-i faci rau. Poate o sa-si gaseasca pe cineva sa o faca fericita.Pentru ca in felul asta iti faci rau tie, pentru ca nu poti sa fii fericit si totodata ii faci rau si ei pentru ca nu beneficiaza de dragostea de care fiecare om are nevoie.
Succes si sper ca te-am ajutat.

| iRawrr a răspuns:

Poti sa te duci la ea si sa ii spui ca te-ai indragostit de alta si ca nu e bine sa inrautateasca lucrurile cu cearta spune-i sa-si gaseasca pe altcineva care sa o faca fericita spune-i ca iti pare rau si ca inca tii la ea dar nu o mai iubesti de fapt ba da dar ca pe o sora, mai zii ca pe fata aceea o iubesti ca pe o iubita dar pe ea nu o iubesti asa, intreab-o daca puteti fi prieteni nu iubiti, succes si nu uita un lucru spune-i tu nu o lasa sa vada pentru ca asa va fi mai rau si pentru ea si pentru tine.

| Cristinel94 a răspuns (pentru iRawrr):

Mi-e jale de ea si nu vreau sa-i cauzez durere...dar nu am incotro, cu cit mai tirziu o voi face mai greu pentru ea

| Cristinel94 a răspuns:

Va multumesc la toti pentru raspunsuri, fosta iubita a inteles care e situatia, ne-am despartit dar am ramas buni prieteni, ce tine de noua iubita- deja am avut prima intilnire (blush)

| Catalin1313 a răspuns:

Esti clasa a 12a si mai pui intrebari de genul asta?:O