| ExpLOS1OnE a întrebat:

Salut la toti.M-am despartit de prietene mea cu 2 zile in urma, am avut un an impreuna dar eu o iubeam enorm si ea tot. O fata ma simpatizeaza si mi-a facut rau zicindui prietenei mele ca eu m-am culcat cu ea, ca eu o iubeam pe aia si ca ma intilneam jumate de an cu ea, nimic nu-i corect va spun! Insa ea a ales sa o creada pe ea. O fata pe care o stia doar 10 minute decit pe mine cel care era impreuna de un an, o data n-am mintito, n-am inselat-o si ea mi-a zis sa ne despartim, fii foarte greu sufar enorm. Ce sa fac, ca nu mai stiu?

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca o plesneam pe aia in secunda 2.Asta merita.
In locul tau, o luam de mana acum pe mincinoasa si o puneam de fata cu prietena.Sa ciripeasca daca are curaj.

Mi se pare meschin ce a facut.Trebuie sa o pui la punct cumva.

Poti chiar sa o spui parintilor ca se ''lauda'' prin sat ca s-a culcat cu tine.Sa vedem daca are tupeu in fata alor ei.

| BlancaFantasma a răspuns:

Si ce mai stai pe TPU in loc sa o cauti sa vb cu ea?! insista in continuare,du`te cheama afara s vorbiti fata in fata,lasa telefoanele si mesajele! explica`i clar ca fata aia minte,spune`i totul privind`o in ochi sa`si dea seama ca nu minti.e pacat sa se duca de rapa relatia voastra, mai ales deca zici ca va iubiti asa mult, sincer.ai putea sa o pun fata in fata cu mincinoasa care si-a batut joc de relatia voastra si sa vezi ce mai zice! dar s`ar putea sa fie mai rau,din moment de nu i`a fost rusine sa` o minta ca s`a culcat cu tine. oricum nu te da batut, daca fata te iubeste poate o sa te ierte in curand, dar ndaca nu.asta e ai sa gasesti alta,n`ai ce face.oricum un lucru e sigur: n`ai ce sa cauti pe TPU trebuie sa te duci la ea si sa vorbiti clar. eventual ii poti cumpara un buchet de flori,o ciocolata ceva. oricum vina cea mare e a ei, pentru ca nu te crede.ti-am citit intrebarile si am vazut ca aveti probleme de cand ai plecat la facultate, si nici macar nu esti in alt oras ci tot in bucuresti.stii cum sta treaba:daca e sa fiti impreuna veti fi, daca nu asta e, asa a fost sa fie.bafta!

| serendipity8300 a răspuns:

De ce nu te duci la si-o intrebi de dovezi i-a adus aia ca a iesit cu tine macar una sau ca s-a culcat cu tine sa dovedeasca. intreab-o de ce nu are incredere in tine discutati mult.

| d33utza003 a răspuns:

Pai du-te la ea cat mai repede si explica-i totul.si daca nu vrea sa te creada tine-te dupa ea oriunde se duce si bate-o la cap cu adevarul pana il acceptatongue bafta:*

| ExpLOS1OnE explică (pentru d33utza003):

Decit sa o impun sa fie cu mine mai bine ma concentrez pe mine...ea a zis ca crede restul lumii-mai putin pe mine!

| d33utza003 a răspuns (pentru ExpLOS1OnE):

Ideea era sa inteleaga care e adevarul...dar oricum fa cum crezi ca e mai bine pentru tinetongue sper doar sa nu ajungi sa faci ca mine si sa te combini cu altele(in cazul meu ma combinam cu altii) doar ca sa o uiti

| alexuta4you a răspuns:

Parerea mea este sa o cauti sa vorbesti cu ea explica-i ca tot ce a zis acea fata nu este adevarat mai mult puneti-va toti 3 la povesti sa vezi daca aceea fata are tupeu sa zica si in fata ta tot ce i-a spus ei demonstreaza-i ca tu o iubesti si nu ai nici o legatura cu cealalta bafta

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandraFlo a răspuns:

Cati ani ai? dupa felul in care scrii si povestesti...sa zicem clasa a 9-a, a 10-a. Increderea e foarte importanta intr-o relatie. Cum au spus si ceilalti, incearca sa-i explici clar cum au stat de fapt lucrurile si daca nici atunci nu vrea sa te creada, parerea mea este ca trebuie sa o lasi balta. Nu are rost sa te consumi degeaba pentru o relatie fara incredere.