| Marius_1508 a întrebat:

Salut la toti! Sunt intr-o asa o situatie.Am prietene de o luno vb cu ea cind e online, ea cind vb cu mine e cam posomorita fiecare data o intreb.-Dc nu ai dispozitie. Ea imi raspunde ca are dispozitie, ea e persoana care nu scrie prima cind ma vede online asteapta eu sa-i scriu, ma simt ignorat de ea cu toate ca imi zice ca ma iubeste ma alinta si asa mai departe.Nustiu ce sa fac in asa o situatie, Ajutati-ma daca puteti va rog frumos.Multumesc mult la toti care au citit intrebarea mea

Răspuns Câştigător
| QueenofLove a răspuns:

Buna Marius. Daca se comporta asa de putin timp inseamna ca o deranjeaza ceva.Scoate-o la un suc si discutati despre starea ei pe care o are.dar daca se comporta asa de ceva timp trebuie sa aveti o discutie destul de serioasa si sa ii spui ce simti, ca nu iti place sa faci tu mereu primul pas si te deranjeaza comportamentul pe care il are fata de tine cand esti pe mess. Sper ca ti-am fost de foloshappy

3 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Pai spune-i ce simti cand sunte-ti fata in fata ii poti spune asa:"Iubito tu de ce nu intri pe mine pe mess? Stiu ca sunt baiat si trebuie sa intru eu primul dar as vrea sa ma mai bagi si tu in seama pentru ca uneori ma simt ignorat". Poate nu isi da seama sau este putin mai orgolioasa, daca ii spui fara nervi nu cred ca nu o sa ia masuri daca te iubeste.Bafta!

| johnyboy a răspuns:

...invatati si voi ceva din povestile voastre mai copii : "indiferenta omoara"... poate tine la tine (de iubire dupa o luna nu stiu daca poate fi vb), ia incearca tu sa fii mai putin disperat si nu o mai cauta sau n-o mai baga in seama pe mess(stai online vb si tu cu altcineva sa nu apari la status idle si iesi dupa juma de ora/o ora) sa vezi cum se intoarce roata.asta daca tine la tine, fii mai rece mai indiferent

| Marius_1508 explică:

QueenofLove Buna, pai eu ieri am vorbit cu ea si ea mi-a spus canerda nu eu tu ignor, eu vorbesc normal. si am vrut sa las tema aceasta cu ea si am scris aici