| anonim_4396 a întrebat:

Salut lume, am si eu nevoie de un sfat... Am 15 ani si inca nu am avut nici o relatie,insa ca orice persoana am si eu sentimente si as vrea sa am si eu o prietena. Pana acum niciodata,nimeni nu mi-a dat un semn ca ar fi interesata de mine,deci mi-am pierdut total increderea in sine,am cazut in depresie si imi este scarba cu infatisarea mea exterioara,nici nu ma mai uit in oglinda pentru ca ma consider urat,si probabil asa si este... Insa repet,am si eu sentimente,si ca orice om ma indragostesc de persoane frumoase,care nici nu se uita la mine,deci ce as putea sa fac,cum sa ma bag in seama cand nu am deloc incredere in sine si cand mi-e jena de mine insumi,cum as putea sa fiu impreuna cu astfel de persoane cand parca ele trec prin mine,ca si cum nu as exista sad? Odata am fost si eu o persoana zambareata,vesela,plina de energie, dar acum mi-e sila si sa mai zambesc sad

9 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Primul lucru care ar trebui sa-l faci este sa devii ceeia ce erai candva!
Recastigati increderea in tine! niciodata nu sti cand a ajuns si ziua ta, iar atunci cand iti place de o persoana incearca sa o abordezi fara rusine!
Succes!

| Alexandru0007 a răspuns:

In primul rand ai incredere in tine.in sufletul tau si in calitatile tale.si fii mai sociabil cu cei din jur.o sa apara si ea

| wolder a răspuns:

Iti las id-ul meu prin mesaj. Vreau sa vorbim si sa-ti arat cat de frumoasa e viata. Ce-i cu atata pesimism blushing?

| Azµre a răspuns:

Lasă pesimismul și fii mai optimist!

| Liliana1981 a răspuns:

Relaxeaza-te, ai DOAR 15 ani. Ai toata viata inainte.

| ÐỄỄẴ97 a răspuns:

Pai ar trebui sa fii mai sociabil.Credema ca stiu persoane care pentru mine erau urat si credeam ca niciodata no sa aiba iubit/iubita.Dar, pana la urma se pare ca si-au facut. Daca vrei sa mai vorbim lasa-mi id tau si iti mai dau sfaturi.

| crack123 a răspuns:

E o zicala la romani, orice sac isi are petec, stai linistit, persoana potrivita iti va reda increderea de sine...

| DaRyuSN a răspuns:

Trebuie sa arati lumii si interiorul, nu doar exteriorul. sper ca intelegi ce vreau sa zic. Daca te interiorizezi ajungi sa nu ai nici un prieten, decat pe tine insuti.
Trebuie sa devi o persoana mai sociabila, iti faci prieteni, castigand increderea celor din jur o vei castiga si pe cea in tine si incet vei avea si o relatie.

| irinel01 a răspuns:

sad