| anonim_4396 a întrebat:

Salut lume de pe TPU. ce simti atunci cand esti indragostit(nu sunt indragostit si nu am fost niciodata)Ce simti? Cum te comporti? Ce ai chef sa faci si ce nu?(am doar 15 ani jumatebig grinbig grin)

7 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunabatting eyelashesPai esti fericit,ai vrea ca toata ziua sa fi langa persoana de care iti place,simti mii de fluturasi atunci cand o vezi,ai o dispozitie buna mereu,tot timpul te gandesti doar la aceea persoana,se poate sa nu ai nici pofta de mancare ci doar sa stai asa te gandesti doar la ea,asculti muzica de dragoste, razi, glumesti etc.Este un sentiment foarte frumos care te face sa te simti implinit si pe deasupra si fericithappy

| LeontinAndrei a răspuns:

Este o intrebare foarte interesanta. Atunci cand esti indragostit, cel putin in cazul meu, simti ca esti cuprins de o stare de bine de fiecare data cand vezi doar o poza a fetei respective. Cand o tii in brate iti uiti tot trecutul, uiti ca ai fost suparat vreodata si iti vei dori ca acele momente sa nu se termine niciodata. Este un sentiment care te face sa spui "bai, pentru fata asta sunt in stare sa fac orice, sa imi incalc cele mai mari temeri" si sa iti doresti sa lupti cu orice pret doar pentru a fi alaturi de ea. Nu exista sentiment mai placut decat dragostea adevarata. Iti spun ca acum eu sunt indragostit de o fata, ghinionul meu este ca e distanta destul de mare, dar pentru ca o iubesc ma duc la ea cat de des pot doar pentru a putea sa o tin in brate, sa o vad...

| Notty a răspuns:

Simti niste fluturasi in stomac si parca nici nu ai pofta de mancare, si esti mereu cu gandul la persoana de care esti indragostitwinking

| ionut1134 a răspuns:

PufiQ are dreptate dar cel mai frumos este cand simti tu personal nu sa-ti spuna altul

| SallAll112 a răspuns:

Te simti ca si cum ai avea diaree, nu ai chef sa bagi nimic la ghiozdan, si iti vine sa o **** pe aia de care esti indragostit. Cel putin mi-e nu mi s-a intamplat asawinking

| CiprianTPU a răspuns:

Simplu ca buna ziua happy. Sunt doua tipuri de dragoste. Cea care vine in timp, si dragostea la prima vedere. Eu am sa-ti vorbesc despre dragostea la prima vedere pentru ca asta e cea mai frumoasa. In primul rand, inima o ia razna, apar "fluturasii" in stamac, e un sentiment cu adevarat special, pot spune ca e chiar ceva ce nu ai mai simtit niciodata, o fericire continua. Daca te indragostesti la prima vedere iar persoana respectiva vrea sa incepeti o relatie, e super, viata ta se schimba in totalitate. Nu te mai intereseaza de nimic, simti ca plutesti, totul se invarte in jurul tau, ai impresia ca nimic si nimeni nu te poate opri. Esti in stare sa faci orice pentru partenera ta, doar ca ea sa fie fericita, iar de multe ori lasi de la tine doar ca relatia sa mearga bine. E frumos, daca ti se impartasesc sentimentele, daca nu, e jale, tragedie, chin, nu ai chef de nimic, pur si simplu esti distrus sad. Ai grija ce faci cand te indragostesti! Nu e de gluma happy. Am sa-ti dau un sfat de milioane. Cand te indragostesti simti nevoia sa-i spui partenerei imediat lucrul asta, gresit! Sa nu faci asta! E cea mai mare greseala pe care o poti face. Astepti sa treaca timpul, tu iti dai toata silinta ca relatia sa mearga bine, iar daca vezi ca partenera ta incepe sa aiba sentimente pentru tine si ti le impartaseste, debia atunci sa-i spui si tu. Daca ii vei spune de la inceput, ca te-ai indragostit de ea si ca esti in stare sa faci orice pentru ea, nu e bine! Unele femei sunt un pic smechere si vor profita de asta. Pe ea nu o va mai interesa daca te supara sau nu, daca te jigneste cu ceva sau nu, pentru ca stie ca tu oricum o vei ierta, pentru ca o iubesti, asa ca ai mare grija!

| AnonimXS a răspuns:

Simti ca ai fluturasi in burtica, nu potii sa mananci ( te simti plina ), razi tot tmp, glumesti, topaai, asc muzica de dragoste etcc etcc! eu una asta simt! te sfatuiesc ca ar trebui sa te indragostestii, este foarte frumos sentimentul :p