| Ariana001 a întrebat:

Salut, m`am indragostit de cel mai bun prieten al fostului iubit, ce ar trebui sa fac? am sanse?
Fundita

Răspuns Câştigător
| stef87 a răspuns:

Te-ai indragostit.adica iti place sa fii langa el, iti place gandirea lui, simti ca langa el ti-e locul? Atunci nu mai conteaza! Lupta! Daca si el arata ca te iubeste cu adevarat, chiar nu vad care e problema. Voi 2 o sa fiti impreuna, nu cu prietenul. Intr-o relatie adevarata nu e loc de copilarii (ca e prieten cu nu stiu cine, ca ii place nu stiu ce muzica etc.). Important e sa intelegeti. Plus ca o relatie nu se cladeste hocu-pocus, ieri nu ne stiam - azi esti iubi.

3 răspunsuri:
| Karisma a răspuns:

Sincer imi pare rau sa-ti spun asta dar nu prea cred ca ai sanse fiindca daca ei doi sunt prieteni nu se vor trada.Dar cel mai bun raspuns e sa incerci. Bafta. Funda

| tabittha a răspuns:

Tu stii singura daca ai sanse sau nu, pentru ca poti observa comportamentul respectivului fata de tine, insa e destul de ciudat. trebuie sa fii constienta ca e posibil sa fie reticent fata de tine pentru a nu-si supara prietenul cel mai bun. de multe ori cred ca baietii ar prefera prietenia in fata unei posibile relatii.

| Artemisia a răspuns:

Pai, daca tu ti-ai incheiat socotelile cu fostul tau iubit, atunci poti sa iti incepi o noua relatie. Daca iti place de prietenul fostului tau iubit, eu zic ca ar trebui sa ii spui tipului asta. Daca tipul te place si vrea sa fiti impreuna sau ceva de genul, nu ar trebui sa afle fostul tau iubit prea devreme, gen, mai lasi cateva saptamani sa treaca.Asa nu se vor isca conflicte.
Totusi, fostul tau iubit se poate supara pe prietenul lui daca acesta va fi cu tine.El va crede ca prietenul lui era cu tine in timpul relatiei voastre, asa cei doi ar rupe prietenia thinking
Este cam incurcata situatia, tu ar trebui sa decizi ce e de facut.
Sunt sanse 50% de o relatie, dar sunt si sanse 50% pentru un esec.