| ssc a întrebat:

ma confrunt cu o mare problema. de ce toate fetele ma considera ca pe un frate si ma resping doar pentru faptul ca am un suflet prea bun de ce nu gasesc pe nimeni pentru mine e rau ca in ziua de azi sa fii altruist? sa nu credeti nici ca sunt prea,, moale" sunt un tip orgolios si pun mult suflet in tot ceea ce fac. am 18 ani si din spusele altora arat acceptabil chiar binisor deci nu ar fi asta problema. atunci care e?

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

Pentru ca abordezi problema gresit a'priori. Nu te mai baga in seama cu gesturi amicitiale si ranjet de frate altruist.

Lincoln avea o vorba. Daca trebuie sa tai un copac in 8 ore, ascute toporul 6 ore.

Asa si tu: inainte sa te apuci sa iti permiti sa iti placa de o fata incearca sa petreci mult timp (mult mai mult decat in prezent), observand ce "butoane" are, de unde poti sa o agati, ce fel de baieti ii plac si daca nu cumva are nevoie de mascul nu de alta mamica grijulie.

Spor la treaba!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand doresti sa refuzi politicos pe cineva, vii cu aceasta "placa": " Stii, tu este o persoana deosebita, meriti pe cineva mai bun decat mine, nu are rost sa continuam...". Realitatea este alta, probabil ca tu ai prea mari pretentii de la o simpla relatie, neoferind in schimb echivalentul pe care si-l doreste potentiala partenera.

| sayWhaaat a răspuns:

Daca ai preferat sa pui intrebarea asta aici, cand exista literalmente sute de mii de conversatii pe aceeasi tema, pe internet, imi dai de inteles ca nu prea te duce capul, o fii asta problema ta...

| Ajutatorool a răspuns:

Pentru ca esti lache. Femeile vor barbati siguri pe ei nu femei. Femei sunt ele.

| mini35 a răspuns:

Pai descriemi cam cum te comporti cu acele fete adica orice om se defineste prin comportament.

| PatroescuLuluLui a răspuns:

Nu e o problema, si multe fete poate isi doresc sa fie cu unul ca tine, dar n-ai gasit inca fata potrivita. Depinde de sufletul tau, dar incearca sa gasesti o fata care sa-ti semene big grin desi inimii nu-i poti porunci