| AnneIsHere a întrebat:

Ma numesc Elena si am 11 ani. La scoala am o fata care nu ma lasa in pace... mi-a furat prietena si pentru ca este cea mai populara (vai ce sa zic)spune fetelor sa nu ma bage in seama.Mai de mult mi-a placut de iubitul ei dar acum nu imi place si ea tot insista si il pupa de fata cu mine.Nu am vreo problema cu ea dar si la pozele mele de facebook comenteaza urat. Ce sa fac ca sa o lasa toate fetele si sa ramana in egoismul ei? Sorry for categorie.

15 răspunsuri:
| adi4ever a răspuns:

Nenorocita...

| MarioOnette a răspuns:

11 ani happy.Nu-i trage atentie multa si nu pune tot pe suflet.Razbunate,saruta si tu baitul scrie-i si eu urit.gasesteti alta prietena si pe ea n-o baga in seama in curind ii va trece cheful de a mai face asa ceva

| trăncănici a răspuns:

Pe facebook,la profilul ei sub lista de prieteni,e butonul de blocare,blocheaz-o! Tu poartă-te frumos cu toate fetele, ca să le arăţi că nu e aşa cum te descrie ea! Acea "prietenă furată"nu-ţi este prietenă cu adevărat, dar las-o-n pace că mai tîrziu va regreta că s-a anturat cu una care se pupă cu un băiat la doar 11 ani! Crezi că acea fată e cumva vreo poamă bună? Peste vreo 2 ani ai s-o vezi angajată cu normă întreagă pe centură! Tu nu trebuie să bagi în seamă astfel de fete,dacă vrei să-ţi păstrezi curată imaginea de domnişoară! Dacă asculţi ce ţi-am spus eu acum,vei vedea că peste cîţiva ani,acel băiat cu care se sărută ea acum,îţi va spune că pe tine te-a plăcut mai mult că erai cuminte! Băieţilor le plac pentru moment fetele uşuratice ca ea, dar de respectat, vor respecta întotdeauna o adevărată domnişoară!

| Usagiii98 a răspuns:

Am patit si eu asa ceva in clasa a-5-a.Ce sa zic.e complicat.Incearca sa ii demonstrezi fetei aleia ca indiferent cat incearca sa te faca sa te simti prost nu o sa reuseasca.

Adica atunci cand sta cu baiatul pe care il placi tu,sau cand vrea sa nu te bage nimeni in seama,prefa-te ca nu se intampla nimic.(E greu,stiu,dar e super cand o vezi cum se enerveaza ca nu-i ies,, planurile";)) ).Si daca e mai nesimtita si mai face si comentarii rautacioase despre tine, plateste-i cu aceeasi moneda. :p

Succes!

http://jumatate-de-creier.blogspot.com/

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns:

Spune-i sa termine cu frumosu! daca nu termina mai spune-i odata daca nu bateo happy sa vezi ca dupa aia nu ii mai trebuie sa comenteze happywinking big grin dar daca nici asa nu se astampara pune pe un baiat mai mare sa se ia de ea happy

| bogdy_7709 a răspuns:

Cont pe facebook la 11 ani... iubit(vai ce sa zic)ai c***t la c*r si ai iubit

| elenat a răspuns:

La 11 ani ai probleme de o fata de 20 de ani fata la virsta asta nu ar trebui sa te deranjeze astfel de lucruri! apucate de scoala si nu le trage atentia!

| AnneIsHere explică:

Pai cum sa va spun pe tipa aia o cam plac toti baietii si cred ca o sa ii puna sa ma bata m-am certat cu ea sincer e tipul de fata laudaroasa care se crede buricum pamantului (are rat de porc laughing)

| trăncănici a răspuns (pentru AnneIsHere):

Puişor,nu trebuie să-ţi fie frică de ea,ci să-ţi fie scîrbă să te uiţi la ea! Este de ajuns! N-are cum să-i pună pe băieţi să te bată, dacă n-o bagi în seamă! Ar fi bine să-i spui şi mamei tale, e bine ca şi părinţii să fie înştiinţaţi de faptul că simţi ură din partea cuiva.Se poate întîmpla orice.Nu exclud faptul că ar putea să se răzbune pe tine în vreun fel, dacă părinţii nu ştiu nimic, n-or să poată mişca nici un pai! Aşa că informează-i şi pe părinţii tăi de frica ce o porţi!

| AnneIsHere explică:

Aa da si mai avea un iubit la grady la 5 ani care se pupa pe gura

| AnneIsHere explică:

Ea este in clasa cu mine nu are 20 de ani e pitica si urata nas urat plina de pistrui a inceput sa comenteze urat stiti...I-am spus sa ma lase in pace sau sa devnim prietene dar ea a zis " nu nu putem!" ce are cu mine ar fi din cauza ca prietenul ei m-a placut? sau inca ma place (daca inca ma mai place nu stiu)

| AnneIsHere explică:

face striptis in clasa

| AnneIsHere explică:

Parintii stiu de chestia ASta si mami spune " Elena o sa fii plina de ura ai sa-ti distrugi viata cu ura ce o porti las-o in pace sa te dispretuiasca ea pe tine decat sa fii obsedata de acest sentiment " uneori deoache si ma simt aiurea.

| dora321 a răspuns:

Nu-i mai da atat importanta.demonstreaza-i ca putin iti pas, fa-ti prieteni noi, sau fura-i din prietenii ei...

| AliceThai a răspuns:

If you can't beat them, join them
Si dupa aia sapa-i, dupa ce le castigi increderea happy