| stef_3375 a întrebat:

Ma numesc stefan si am o problema sper ca puteti sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturisad. Acum 3 ani am fost la tara la un prieten unde am cunoscut o fata minunata(mentionez ea este din bucuresti). intr-o noapte. dupa mai multe pahare de vin am inceput sa ne sarutam, ea in timpu ala era cu altu, dar relatia lor nu prea mai mergea in fn, cand am plecat la Bucuresti am mentinut o relatie de prietenie, vorbeam pe mess, din cand in cand la tel, nu stiu am2 eram mai timizi si m-am gandit sa o las in pace sa isi continue relatia cu baiatul acela, s'au despartit dupa un timp dar nu stiu exact cand, dupa un timp.cam juma' de an ne'am intalnit straight face ne intelegeam super bine, simteam ca am gasit si eu o fata calumeasad ea are 19 ani ink mai este la liceu acum, este ultimul an acum in fn.primele 7-8 luni ne'am inteles ok ieseam mereu era frum, dupa care au inceput mici certuri, faza e ca noi nu am facut deloc dragoste, greseala mea a fost ca am presat'o la inceput, am grabit lucrurile, nu mi-am dat seama trebuia sa o las in legea eisad. in rest ma comportam f frumos cu ea, mereu o alintam.acum 3 luni am avut o cearta, si la nervi am spus o vb aiurea, ea a interpretat ca am facut'o panarama, dar am zis fara sa vreau am gresitsad
in mom ala chiar numai vroia sa ma vada, eram pur si simplu terminat, incercam sa imi cer iertare dar ma trata cu indiferenta nu ii pasa deloc ca ma simt ca un ***, intr-o seara m-am dus la ea fara sa ii spun, si cand ma vaz nu a reactionat urat mai mult surprinsa si calma, i'am dat niste mici cadouri si am incercat sa vb cu ea, sa imi cer iertare pentru tot ca nu se va mai repeta. ea doar asculta nu spunea nimic concretstraight face si imi spune ca nu trebuia sa vin, si cica hai sa iti spun adevarul. Acum trebuia sa ma intalnesc cu un baiatstraight faceam ramas socat, nu am mai zis nimic si am plecat direct, ma sunase dupa ce am ajuns acasa mi-a spus ca sa isi rezolve problemele in care s-a bagat si dupa aia ma cautasad dupa vreo luna ne-am impacat si tot ramasesem cu chestiile in cap ca ar putea sa ma insele si am devenit cum nu am fost niciodata.gelos.desi nu aveam motive solide sa cred ca m'ar insela din nou, am terminat cu banuielile dar a fost prea tz ca deja i se luase si acum am 4 zile am pus punct unei relatii care a durat un an si ceva, a zis sa numai speranta acum poate mai tzsad am iubit'o f mult am avut momente foarte frumoase impreuna, a fost prima mea relatie era normal sa gresesc sunt om nu sunt perfect sa stiu toatesad stiu ca nu e bine sa vb despre asta dar chiar am nev de ajutorul vostrusad

Răspuns Câştigător
| InFlaMeS a răspuns:

Hm/e grea situatia pentru ca in relatii daca o data te certzi serios,, nu o sa mai fie ceea ce a fost, incearca sa intelegi daca ea te mai iubeste sau daca mai tine la tine, daca simti ca ea te mai doreste alaturi, sau daca presupui, nu te lasa, pentru ca pentru dragoste trebuie trebuie sa te lupti! Dupa cum m inteles esti impulsiv, si nu toata vremea iti dai seama la ceea ce faci, ar fi corect sa fac ca fata sa te creada ca vreai sa te schimbi, fa si tu ceva actiuni romantice, ca de genu sa-i scrii in fata blocului "Iarta-ma", sau vreun mesaj la Radiou, sau la TV... dar daca chiar de ai facut tot asta si eanu te accepta.inseamna ca nu te mai iubeste, si tu ai trebui sa o uiti. Da e complicat- stiu, dar e posibil! stii cum se spune : " Ce-i a tau se va intoarce, iar de nu se intoarce niciodata nu ti-a apartinut tie". Fii tare, si curaj!

8 răspunsuri:
| vOdK a răspuns:

Stef frate! la fel si eu am patit! sincer, acu 3 luni m-am certat cu iubita, la fel ca si tine o iubeam foarte mult! in acest timp cat am fost despartiti, mi-am petrecut timpul cu amicii! am stat si m-am gandit in delung la chestia asta! si am ajuns la concluzia ca fete imi sunt, chair daca o iubeam pe ea! si acum o iubesc, dar daca uincerc sa vorbesc ceva cu ea imediat incep sa ma cert cu ea! sunt gelos daca vorbeste cu vreun baiat, e o fata minunata, numai cuvinte de lauda si nu vreau so pierd! crede-ma stiu ce vorbesc! sunt sigur ca exact prin asta treci si tu acum!

stefi, dale incolo, imi bine incerci sa nu imi iubest si sa te distrezi doar ( intelegi tuwinking )

sper sa te fi ajutat! bafta multa! ai grija de tine! momente frumoase o sa imi fie dar o sa fie cu alta fata, o sa veziwinking una mai buna decat ultima!

si nu uita! POATE E MAI BINE AȘA! asta imi zicea mereu iubita!

bafta multa!

| razvy_4334 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa iei o decizie buna.Cred ca trebuie sati continui relatia daca tie iti place fata

| InFlaMeS a răspuns:

Stef, cind ti-a spus " sa luati o pauza" nu ti spus pe kit timp, trebuie mereu de conretizat, daca nu concritezeaza.deci ea te lasa, intr-un mod mai putin dureros pentru tine. totusi cred ca trebuie sa pui toate punctele, si sa mai vb o data cu ea, stringeti puterile, si da-i intrebareaasta in fata, daca temai iubeste, si spune-i s-o faca sincer, dupa aia sa stii ca viata. o ai una, si o traiesti pentru tine, nu sunt oameni pe care nu-i poti inlocui...
Succes, fii barbat.

| InFlaMeS a răspuns:

(((imi pare rau... fii tare, si iate cu alte lucruri, gaseshteti vreun hobby, sau mai bine petrece cit mai mult timp cu prietenii in companie, poti chiar sa-ti permiti oleaca de nebunuie si nesocoteala, asa iti va fi mai usor! Vad ca esti baiat cu cap, si nu til pirede din cauza unei fete, nu se merita... fa concluzii.
Sper ca te-am ajutat.

| stef_3375 explică:

O vreau inapoi sad pfff nu stiu ce sa fac, daca as incerca sa vorbesc cu ea mi-e ca fac mai mult rau si chiar ca nu o sa mai vrea sa auda de mine, de cateva zile am intrat pe mess dar numai seara, dar evitam sa vorbesc cu ea, aseara am vorbit cu ea, mi-a spus ca nu vrea sa continuam, poate mai tarziu asa mi-a zissad

| stef_3375 explică:

Da asa e InFlaMeS. mi-a zis ca "poate mai tarziu" nu stiu ce sa cred, prima data mi-a zis sa luam pauza, acum mai tarziu daca e, e ceva dubios in capul ei.
Si sfatul tau e f bun Vlad, e greu totusi sa renunt.as lasa un timp sa treaca, sa se limpezeask apele cine stie.

| stef_3375 explică:

InFlaMeS.prima data am luat pauza in octombrie cand i'am spus vorba aia urata, dupa o luna ne-am impacat inapoi, si acum 5 zile mi-a spus ca numai vrea sa continue pentru ca i sa luat ca am fost gelos in ultimul timp si nu ii mai placestraight face si i-am spus sa nu faca asta ca o iubesc stiu ca am gresit dar na. i-m zis ca pot sa ma schimb si ea spune ca nu vrea sa ma schimb ci sa raman asa in fn, i-am zis "mai are rost sa sper"? si ea zice "acum nu, poate mai tarziu"straight face

| stef_3375 explică:

De fapt.gata numai conteaza nimic, s-a terminat de tot, am vazut ca a pus o poza la avatar cu altu cand se sarutau, numai conteaza nimic.