| meinteil a întrebat:

Salut,mai aveti vreo speranta ca o sa va gasiti pe cineva potrivit pentru o relatie?
Eu unul nu am nici una...

41 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Posibil ca da

| Violleta2022 a răspuns:

Daca stai toata ziua inchis in casa in fata PC-ului, te asigur ca nu iti vei gasi pe nimeni.

Dar, daca in loc sa-ti plangi de mila, iti faci prieteni si iesi afara sa te bucuri de viata, de soare si de tinerete, te asigur eu ca sunt si gramezi de fete, din care poti sa alegi ce-ti place.

| peperonies a răspuns:

Pai nu stiu boss de boss mafiot sefu la bani. exista daca ai testicule. daca nu ai nu exista. femeile cauta barbati nu femei care se vaicaresc pe siteuri unde media de varsta e 12 ani jumate.

| Necunoscut112 a răspuns:

Întotdeauna trebuie păstrată speranţa. Se întâmplă să ai relaţii, să suferi îngrozitor şi tot să reuşeşti să te stabilizezi şi să încerci din nou. Tu dacă nu ai avut niciuna până acum iubită trebuie să faci eforturi să cunoști oameni noi, trebuie să îţi schimbi obiceiurile, nu neapărat sa ieşi in cluburi dacă nu e genul tău de activitate, cel mai bine ar fi să mergi în excursii, scurte vacanţe organizate şi sigur o să întâlneşti oameni de calitate. Eu una, aşa fac, că nu sunt foarte sociabila să mă imprietenesc în orice condiţii, dar când e vorba de călătorit, întotdeauna cunosc oameni mişto.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Nu vreau sa gasesc pe nimeni.

Răspuns utilizator avertizat
| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru meinteil):

Pur si simplu, e bine sa fii singur. Mie imi place + ca mai am eu niste chestii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. Nu trebuie sa te descurajezi. De obicei cand astept ceva, iar asteptarea pare eterna, finalul este uimitor. Nu renunta, drumurile dificile duc spre cele mai frumoase destinatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai m-am despartit de un baiat ieri.Problema este ca alt baiat imi face acum curte si doreste sa fie cu mine.Nici bine n-am iesit din aceasta relatie, si deja acel baiat vrea sa fie cu mine.Eu una nu imi doresc sa "sar direct" intr-o alta relatie, pana nu-mi revin complet.As vrea sa ma reimpac cu fostul, dar ceva ma retine pe loc...Relatia noastra a fost o succesiune de separari si de impacari.Pur si saimplu, nu stie ce vrea de la viata, este nehotarat! Mai intai imi spune ca vrea sa ne despartim, apoi spune ca eu nu mai vreau sa dam o sansa acestei relatii.Imi spune ca nu tin la el, si ca el tine la mine. Vrajeli!
Voi fi indiferenta cu el, pentru ca asa este si el cu mine in aceste clipe.Indifierenta unei femei doare al naibii de tare.Cand un barbat este indiferent cu o femeie,femeia se va retrage, si apoi intra in actiune (va tace, va respinge-aceastea sunt doar cateva semne ale indiferentei).Eu una continui sa sper, indiferent ca ma voi impaca cu el sau nu, sau va fi altul in locul lui.De nenumarate ori am fost ranita si parasita, dar am continuat sa sper ca-mi voi gasi pe altcineva.

| MiruD a răspuns:

De ce nu ai speranță? Asa de mult ai fost dezamăgit? Prin cate nu trece omul în viata si tot se ridica si merge mai departe? Stai linistit/a ca se va rezolva.
Cu răbdarea treci marea. happy

Răspuns utilizator avertizat
| MiruD a răspuns (pentru meinteil):

Păcat. Nu te cunosc, dar se zice ca de obicei oamenii buni nu au noroc in viata.

Răspuns utilizator avertizat
| MiruD a răspuns (pentru meinteil):

Dacă o cauti, Nu o vei gasi.
Las-o pe ea sa vina la tine.winking

Răspuns utilizator avertizat
| MiruD a răspuns (pentru meinteil):

Aici este un loc unde fiecare isi poate exprima o parere. Eu daca ti-am zis opinia mea, asta nu inseamna ca eu am dreptate sau ca tu trebuie sa faci ca mine. Tu decizi ce vrei sa faci in viața ta.winking

Răspuns utilizator avertizat
| MiruD a răspuns (pentru meinteil):

Cu drag. Oricand, cu plăcere.

| Violleta2022 a răspuns (pentru meinteil):

Ce problema ai de nu-ti gasesti un job la 24 de ani?
Ce ai facut de 6 ani de cand ai terminat liceul?
Intr-adevar, un trantor nu vrea nimeni!
Deci, problema este la tine, in lenea care te tine legat de piciorul patului, nu de fete.

Acum este plin sezon de agricultura, deci gasesti gramezi de joburi in agricultura, in constructii, in orice, trebuie doar sa vrei sa muncesti, nu sa stai acasa, in comfortul asigurat de mamica si taticu, ca a venit vremea sa te intretii singur.
Cum crezi ca te va vrea vreodata cineva, daca tu nu esti in stare nici sa te suporti singur?

Răspuns utilizator avertizat
| NicoletaSimina a răspuns:

Nu uita ca rabdarea este o virtute.Fa-ti ordine in ganduri, pastreaza toate amintirile frumoase, iar pe cele rele arunca-le la gunoi.Lasa un loc de buna ziua si mergi mai departe.Infrunta durerea si nu te da batut! Iti vei gasi pe cineva care sa te merite, numai ca trebuie sa o cauti si sa ai rabdare, adica sa nu grabesti lucrurile. Speranta moare ultima! Toata buruiana are umbra ei (fiecare isi va gasi perechea). Sper sa fii bine.Ai grija de tine! :*

Răspuns utilizator avertizat
| elenamaria11021 a răspuns:

Bună. Nu-ți face griji. Există cineva potrivit pentru fiecare persoană în parte.
Nici eu nu sunt într-o relație, n-am avut nici primul sărut, și am 16 ani.laughing Don't worry, o să apară cineva și pentru tine atunci cand te aștepți mai puțin.
Pa pa.

Răspuns utilizator avertizat
| elenamaria11021 a răspuns (pentru meinteil):

În viață nu o să primești mereu atunci cand ceri.
Degeaba speri sa ai un/o prieten/ă, pentru că nu o să vină nimeni la tine să-ți spună din prima: "Vrei să fii cu mine?"
Fii realist. Sau poate că ai multe persoane în jurul tău care te plac, dar tu nu vezi.

Răspuns utilizator avertizat
| elenamaria11021 a răspuns (pentru meinteil):

Atunci încearcă să cunoști cat mai multă lume. Implică-te in multe activități, fie la școală fie altundeva. O să te ajute. Ieși mai mult cu prietenii, fii îndrăzneț.

Răspuns utilizator avertizat
| elenamaria11021 a răspuns (pentru meinteil):

Atunci activități de serviciu, dacă lucrezi. Dacă nu, exisă multe alte variante: voluntariat, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Camuflaj2017x a răspuns (pentru meinteil):

Poate esti psihopatlaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru meinteil):

Daca te-ai saturat, inseamn ca trebuie sa faci ceva sa schimbi situatia, nu?
Asa ca, misca-ti fundul de pe scaun, imbraca-te, iesi afara si cunoaste lumea!
Te asigur eu ca in casa nu te va vizita nimeni si nu vei avea ocazia sa vina fetele acolo, daca tu nu iesi afara sa le intalnesti si apoi sa le inviti acasa.

| MihaelG a răspuns:

Salutare​, stai liniștit și eu sunt în aceeași situație că tine, uite de exemplu fata de care îmi place a dat semne că mă place o perioadă însă de câteva săptămâni( 2 ) m-a blocat și nu mai ținem legătura de loc,

Răspuns utilizator avertizat
| MeiAnneMei a răspuns:

Sunt singura de mult timp.
So. m-am obisnuit, sincer acum mi se pare imposibil sa iti placa de cineva si el/ea sa te placa. Cel putin pentru mine.
Totusi iti vei gasi tu pe cineva, este imposibil sa stai toata viata singur/a, nu? >.

Răspuns utilizator avertizat
| MeiAnneMei a răspuns (pentru MeiAnneMei):

=]]

| AndreeaS3409 a răspuns:

Pai cati ani ai?

Răspuns utilizator avertizat
| AntoTHETeddyBear a răspuns:

Oricine pe lumea asta are o jumătate.Ea poate apărea mai devreme sau mai târziu