| AndreyChristian a întrebat:

Salut.
Mai nou m-am indragostit de o fata...ea are vreo 16 si eu 13...
Cum trec peste moment fara sa plang in perna?
E logic ca nu ma place ea si e aproape imposibil deoarece e cu 3 ani mai mare...
Pls, nu vreau sa plang in perna.

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Simplu. Nu te mai gândești la ea, îți cauți alta ocupație sau te îndrăgostești de cineva de vârsta ta cu care ai avea teoretic mai multe șanse...și eu am.plans la rândul meu, dar mi-a trecut, așa că fii bărbat și mergi înainte și nu asculta de alții care mai mult te descurajează văd.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Stai usor ca nu te ai indragostit, este doar o pasiune trecătoare, atit tu dar si ea sunte ti incă niste copii, ave ti timp sa va gasiti adevaratele iubiri după 18 -25 de ani incolo, cind sunte ti pe deplin maturi atit fizic, dar mai ales psihic, nu este gresit sa plîngi, plîngi deoarece te descarci, tu in felul tău tii la ea o iubesti, dar incă nu este ea fata potrivită, degeaba tu asa o vezi, ea incă e puștoaică, e copil, sa o lasi in pace, sa nu te gîndesti la sex, o sa o rănesti sentimental rău de tot, limiteaza te la o amicitie bănuiesc ca sunte ti colegi de clasă nu? Limiteaza te la simplă colegialitate, nu căuta sub nicio formă sa fii numai tu cu ea, sau sa o pipăi, deoarece impulsurile sexuale la vîrsta voastră sunt extrem de puternice, si scăpate de sub control, fac ravagii. Stai linistit, si axeaza te pe scoală, pe temele pe care le ai de pregătit la clasă, lasa fetele că incă nu esti de ele, si nuici ele de tine, trăiti vă copilăria, bucurati vă la maxim de ea, lăsati alte lucruri pentru cind va veni vremea lor.

| neutrino a răspuns:

Ti-ai dat singur raspunsul: ori renunti, ori continui sa plangi in perna.

| WaterDrop a răspuns:

laughing Serios? Asta e tot? Ma asteptam sa intrebi cum sa o cuceresti.De ce renunti atat de usor? 3 ani sunt o nimica toata, daca ne gandim ca exista relatii in care diferenta de varsta ajunge si la peste 20 de ani.
In loc sa plangi in perna, invata cum sa o cuceresti. Daca nu acum, peste 1-2-3 ani.Varsta este doar un numar, nimic altceva.Cu siguranta te va placea daca ii dai motive.

| IAmTheLegendary a răspuns:

Sefule, si eu am 13 ani, si am prieten. Am facut EXACT ca tine, plangeam mereu, dar pana la urma... m-am dus la el si i-am zis, mi-a zis si el, si de cateva luni suntem impreuna. big grin.
Dar... Depinde si de fizic, unii la 13 ani sunt dezvoltati GROZAV, arata ca unii de 16. Nu te supara pe mine, dar daca arati ca un copil cum sa zic eu... Asa micut, firav, sigur o vei face de ras, nu vreau sa te jignesc, dar cam asa e.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Nu e logic decat ca tu gandesti in felul asta, pentru ca nu ai decat 13 ani.
Ai un crush. TRECE! Cu sau fara perna.
Dar daca chiar vrei sa faci ceva in legatura cu asta, foloseste faptul ca ai 13 ani si ea 16 si nu s-ar astepta niciodata ca tu sa te dai la ea. Asta inseamna ca are garda jos spre deosebire de cum priveste ea o invitatie in oras din partea unui baiat de varsta ei sau mai potrivit pentru varsta ei.
Incearca! Ce ai de pierdut?
Nu poti sa pierzi ce nu ai avut niciodata.