| Jawsz a întrebat:

Mi-a spus prietena mea ca are nevoie de o pauza pentru ca nu știe ce simte. Mereu când ieșim după scoala stam impreuna și se comporta cu mine ca și cum suntem impreuna însă acasa e altfel. Și mi-a zis astăzi ca atunci când e cu mine mă iubește asa mult și vrea sa fie impreuna cu mine, dar când este acasa și nu mai ne vedem a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine și ca o enervez super repede. Ce sa inteleg și ce sa fac? Bănuiesc ca aceasta pauza ar îndepărta-o și mai tare de mine atâta timp cât ea nu mă vrea in timp ce nu mă vad cu ea.

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Cel mai probabil ea vrea pauza ca sa nu te raneasca pe tine ca ea cam vrea sa fie cu altcineva mai bun, asa fac toate cand gasesc altii mai buni inventeaza ele motive, ar trebui sa ii acorzi pauza si sa iti gasesti pe altcineva.

| VICTORTPURO a răspuns:

Pai intreab-o ce o deranjeaza pe ea la tine, ce aspect anume la tine o face sa se enerveze, daca incepe cu figuri ca nu stie, poti sa o lasi balta si sa nu iti mai pierzi timpul cu ea, nu cred ca ai avea chef de o asa zisa "relatie" in care zilnic sa mearga asa lucrurile, deci sa isi ia pauza cat vrea, tu afla doar motivul si gata, sa stii si tu macar daca ai fost cu ceva de vina sau ce anume nu I-a convenit.

Răspuns utilizator avertizat
| OldSoul a răspuns:

Mai bine ai pune punct.
Poate asa te va pretui mai mult si atunci cand nu esti cu ea.

| ShamelessQboy a răspuns:

Nu o forța în nici un fel, da-i libertatea sa faca ce vrea, dacă te iubeste, va realiza asta si tot la tine se va intoarce, uneori in viata de cuplu câteva aventuri pe lângă sunt binevenite.