| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mi s-a intamplat un lucru destul de dubios azi-noapte si am cam stat pe ganduri.Am 16 ani am visat ca pur si simplu intretineam un act sexual cu o fata care arata foarte bine si era foarte frumoasa. Visul s-a terminat si cand m-am trezit urinasem pe mine. E normal/?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cauza acelui vis erotic te-ai excitat suficient de tare incat la un moment dat sa se produca procesul de ejaculare a spermei, care in termeni medicali se numeste polutie nocturna, iar in limbaj popular... un vis umed. Este un proces fiziologic absolut normal, care se produce in perioada adolescentei din cauza activitatii hormonale foarte intense care are loc in aceasta perioada a vietii. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este pefect normal sa ai vise erotice si polutii nocturne la varsta asta, semn ca aparatul tau reproducator, a inceput sa functioneze. Toti baietii patesc asta, la pubertate.

| Emilian65 a răspuns:

Este normal ce ti s-a intamplat. Nu este urina, este sperma care a aparut in timpul excitarii pe care ai avut-o.

| anonimuser1 a răspuns (pentru Emilian65):

Nu prea as crede ca e sperma pentru ca a fost super multa umezeala. adica pantalonii mei erau fleasca