| numesiprenume0 a întrebat:

Mi se pare ca ejaculez mult prea repede in timpul actului sexual... Cum pot incetinii asta?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Singurul tratament eficient inventat si existent prin care se poate coordona, controla si retine ejacularea pentru o perioada dorita te tine se obtine prin EXPERIENTA. In cursul actului sexual trebuie sa opresti coitul pentru cateva secunde atunci cand excitarea devine prea intensa, sau sa schimbi pozitia de sex, ceea ce are ca efect reducerea stresului si a excitarii si va avea ca efect prelungirea actului sexual. Din pacate experienta sexuala poate fi dobandita si insusita doar cu trecerea timpului si intretinerea unei activitati sexuale.....sustinute. Insa chiar si procedand astfel unii (destul de multi) nu scapa de ejacularea precoce nici la maturitate. Sanatate!