| adryna a întrebat:

mia initziat ciclul de 6 zile, am facut test de sarcina si mia esit negativ.am avut o perioada foarte stresanta. poate fi aceasta cauza ca imi intirzie? sunt disperata... dau fundita

Răspuns Câştigător
| emiitzzy a răspuns:

Iti intarzie din cauza stresului deaorece ai avut perioada aia agitata si eu am patit la fel si am fost la un control ginecologic si mi-a dat o reteta cu ceva medicamente sa-mi vina iar regulat ciclu nu ii de ce sa te inngrijorezi daca zici ca tia iesit negativ testul stai kalma si linistita zilele astea si ai sa vezi ca o sa iti vina tongue nu te mai stresa atata ca nu iti face bine:*

7 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Buna, daca ai facut testul de sarcina corect (din prima urina de dimineata, la minim 21 de zile dupa contact), si a iesit negativ, atunci esti cazul sa vizitezi un medic ginecolog. Avand in vedere ca ai trecut printr-o perioada stresanta, s-ar putea spune ca aceasta este cauza intarzierii tale. Daca depaseste si 10 zile, atunci alearga de urgenta la ginecologie.

| Lacoste a răspuns:

Stresul, gandul ca ai putea fi insarcinata iti influenteaza menstruatia.

| leonardo a răspuns:

Buna. Menstruatia se deregleaza destul de usor din cauza stresului, a medicamentelor, a alimentatiei, samd. In legatura cu testul de sarcina, ca sa excluzi varianta, repeta-l.
Mai gandeste-te si la actul sexual in sine: daca ati folosit vreo metoda de contraceptie, daca el a "terminat" inauntru, etc.

| toxik a răspuns:

Buna. daca testul`l de sarcina ti-a iesit negativ iar ciclul ti-a intarziat 6 zile nu are de ce sa te ingrijorezi. daca in decursu`l a 14 zile nu ti-a venit consulta un ginecologwinking

| adryna explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturile acordate. sper sa-mi vina cit de curind...

| n3bunatica a răspuns:

Daca ti ai facut testul si a iesit negativ at e bine.ar fi bine totusi sa il mai repeti odata.dar ciclul poate sa intarzie si din cauza stresului, din cauza ingrasarii/slabirii bruste, lipsa de calciu, nu doar sarcina poate fi cauza.