| ForeignO a întrebat:

Salut,

Nici nu stiu cu ce sa incep...

S-a intamplat vara aceasta intr-o tabara ...era asa de orgolios si sa nu mai vorbim de faptul ca este "comunist", dar mi-a placut, din rima vedere. Nu stiu ce sa cred... Dragoste la prima vedere sau doar... poveste... Ei bine inima mea spune mult mai multe. Am incercat sa-i spun ca il plac foarte mult, chiar am ajuns sa-l "iubesc" (ceea ce pentru mine este un cuvant extrem de puternic. Nici parintilor mei nu le spun prea des ca-i iubesc)
dar era prea tarziu toata lumea vorbea despre noi, dar pe ela parea sa nu-l intereseze. Intr-un final, tabara s-a terminat si toti am plecata casa .nu mai tineam legatura si era groazinc pentru mine, doar pe net foarte rar cand dadea "massuri". Si acum cand a inceput scoala, il vedeam pe corideor si ma saluta foarte frumos ba chiar cateodata [mai rar] ma lua si in brate, dar eu ma multumeam pentru ca nu puteam sa-i cer mai mult. Ei bine ...tot "game over"-ul a inceput cand i-am dat anumite commenturi legate de o fata care ii ceruse Id... nu ne vazusem niciodata vb doar pe mess(cu acea fata)ii daduse Id meu o fata care fusese in tabara cu mine. Si e Viviana (fata de pe mess) i-a cerut id... m-am enervat groaznic pentru ca eu cand i-am cerut Id baiatului pe care de asemenea si ea il iubea in secret, ea nu a vrut sa mi-l dea ...asa ca de ce sa il dea si el? Daca il dadea, aceasta s-ar fi legat de el cum s-a legat si de alt baiat ...care il credea dragut (de la "Mihai"(baiatul despre care va vorbesc)din clasa). Ei bine, acesta mi-a spus tot printr-un comment la hi5 sau, ca este cu o fata de la8D. Nu am stiut cum sa reactionez si m-am intrebat De ce mi-a spus asta (eu bineinteles ca stiam deja)? Probabil ca sa-mi faca in ciuda? Nu stiu, asa ca i-am spus "Bravo! Casa de piatra! Dar in adancul sufletului meu este o mare gaura .care spune ca totul intre mine si Miahi a ramas o poveste ne descoperita de el ...Sau poate descoperita dar, nu luata in seama ci tratata cu nepasare.

Acum, In aceasta dimineata i-am vazut in curtea scolii sarutandu-secrying Am izbucnit in plans (nu stiu de ce, nu obisnuiesc sa fac astfel de gesturi)si m-am dus intr-o cabina de la baia fetelor si am stat, am mediat si nu am auzit ca s-a sunat de intrare, am intarziat bineinteles si, din fericire nu venise doamna profesoara in clasa. Doamne, ii vedeam in fiecare zi, ba tinandu-se de mana, ba in brate, ba chiar si sarutandu-se laughing Nu inteleg el este a-7a si ea a8-a, ba chiar ea e mai inalta ca el, le sta foarte urat impreuna.De cand sunt impreuna, am inceput sa nu mai fiu atenta sa fiu data afara de la ore si mai multe. Ce sa fac?

Vreun Sfat?

A trebuit s-a ma descarc, imi cer scuze, totusi.

Va multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da... Se pare ca tineretul se maturizeaza putin mai repede in ziua de azi sau doar se prosteste?
Nu stiu ce sa zic insa. Si eu m-am indragostit prima data nebuneste tot la munte, tot intr-o tabara, de o fata cu doi ani mai mare ca mine... Toata... "relatia" noastra, ca sa ii zic asa a tinut doar 4 zile, caci dupa s-a terminat tabara... Fiecare acasa la el, ei si aici tristete... Casele noastre-s la 170 km una de cealalta. A trecut ceva timp de atunci. Vorbim la telefon, pe messenger, prin mail-uri... Nu ne-am mai vazut insa. Am avut intentia sa ma duc la ea vara aceasta, dar... mai bine nu.
Da, e bine ca te descarci insa trebuie sa inveti ca nu tu decizi cui ii sta bine impreuna cu cine. Fiecare are viata lui pe care si-o modeleaza asa cum vrea, si-opetrece cum vrea si asa mai departe.
'Norocul' tau ca sa zic asa, e ca tu esti a7a sau a8a, si nu mai mare, caci ai fi simtit altfel daca erai mai mare. Stai clama, mai invata, si asteapta liceul, sa vezi acolo dragoste si sentimente.
Cat despre ei, lasa-i in pace, mai au de crescut la fel ca tine, la fel ca mine...

Spor~!

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, esti frumoasa si destepata, de ce sa suferi? Sincer nu meriti sa suferi pentru acel baiat, esti o fata inteligenta care poate gasi un alt baiat mai frumos si mai de treaba, care sa te iubeasca asa cum meriti, lasa-i pe ei sa isi vada de treaba, nu ii baga in seama, asa e cel mai bine pentru tine, ai grija de tine, si nu uita ca nu merita sa suferi sau sa plangi...

| Rox_5939 a răspuns:

Buna!
Am citit 'povestea' ta si parerea mea este ca trebuie sa ai si tu putin orgoliu! Nu vorbesc despre un orgoliu prostesc... vorbesc despre faptul ca trebuie sa fii mai indiferenta...sa nu-i arati ca tii la el! Mi se pare un gest urat ceea ce a facut el pe hi5...de fapt e un gest copilaresc! In plus, stai linistita! Daca ea e mai mare decat el nu o sa reziste prea mult relatia lor...cu atat mai mult cu cat au in jur de 15 ani oh go on Stai linistita ca asta e doar una dintre "povestile de dragoste" pe care le vei trai si poate vei mai suferi si pentru alte persoane, dar astea sunt 'iubiri' trecatoare. Ai tot timpul sa cunosti o persoana pe care sa o iubesti si care sa te iubeasca cu adevarat!winking

| ana0metalhead a răspuns:

Dorutza nu esti singura si nici ultima persoana care ii se intamla...crede-ma ca si mie mii s-a intamplat asa ceva... dar nai ce sa faci.

trebuie doar sa-ti gasesti un baiat care sa te merite...probabil ca el nu realizeaza ce a pierdut.asa ca inceraca sa-l uiti, gandeste-te mult mai mult la alte lucruri

| cristim24 a răspuns:

Fara sa fiu rautacios: te-ai uitat cumva la emisiunea 'Din dragoste'? Pari o fata inteligenta. Cu dragostea nu te pui. Te doboara. vei plange si suspina, dar intr-o zi va apare un alt baiat sau chiar 'inculpatul'. Cred ca pentru el esti 'o noua cucerire in agenda'. Treci peste aventura, vei avea amintiri placute si fi sigura ca cineva, undeva, este jumatatea ta. Bafta si fruntea sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ca exact la fel sunt si eu adica eram...acum nu mai sunt si un sfat cum am reusit eu sa termin intr-o zi am vazut un baiat el m-a placut, eu l-am placut si am inceput de atunci sa uit de trecut si sa vad de viitor

| alexitos a răspuns:

Uh esti o fata foarte draguta. si cred ca ai putea sa lasi deoparte chestia cu baiatul acela...sunt si eu disponibil daca chiar vrei sunt dragut si eu si alti deci lasa-l deoparte si nu mai ati fa viata un calvar