| D3X73R a întrebat:

Salut,nu credeam ca o sa ajung a posta pe TPU asa ceva I don't want to see dar totusi nu strica cateva sfaturi in >plus:

Daca tot ai inceput sa citesti citeste pan' la cap' laughing

Imi place o fatathinking frumoasa din punctul meu de vedere
I-a placut si ei de mine acum ceva timp dar nu a avut curaj sa-mi spuna..eu nu am cunoscut-o pana acum o spat banuiesc ca inca ii mai place...

Aseara am iesit cu ea, cu o pr de-a ei si un amic bun de-al meu
a fost un concert in oras (a cantat Vunk) dupa care un foc de artifici si la foc mi-am facut curaj si am luat-o in brate, ea n-a sps nik..am incercat s-o sarut dar nu mi-a iesit laughing dupa care prietena aia a ei a sps ca trebuie sa plece *** nu stiu cine a sunat-o si vine un pupincurist o ia pe respectiva(fata de care-mi place) "Hai ca trebuie sa vb cv cu tine" si vad c-o ia in brate incearca s-o pupe ea nu vrea cand am vazut l-am luat pe amicu devil si i-am dat o bataie buna pupincuristului, prietena respectivei a inceput iar hai sa plecam, hai sa plecam...si au plecat fara sa spuna nimic straight face
Cand am vazut am ramas "Ba, ai vazut?"

Va rog sa nu comentati aiurea!

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Nu crezi ca ai fost putin mojic cu purtarea asta? Tu ai vorbit prima data cu ea, sa vezi ce-i place, ce vrea de la tine?
Intai comunicarea, si cu comunicarea vine intelegerea si apoi increderea. Vrei sa o pupi dar ea nici nu stie ce vrei de la ea? Daca data viitoare vrei sa 'o iei' cu forta, cum e?
Vorbeste intai, ca de aia ne-o dat Dumnezeu gura.
Sun-o si cere-ti iertare pentru ziua aia si spune-i ca, daca vrea, sa incercati sa o luati amandoi de la inceput, si de data asta poarta-te cum trebuie cu ea.
Stiu ca barbatul ii barbat, ca, de, trebuie sa se dea macho si sa ia ce-i place, da' intelege si tu, ca nici fata nu-i gaina, sa se puna in genunchi cand vine "cocosul" la ea.
Cred ca nici tu nu vrei asta, nu? O gaina?

6 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Agresivitatea nu te-a ajutat deloc sa-ti creezi o imagine favorabila in ochii fetei. Ai pus-o intr-o situatie penibila si ai speriat-o.

| D3X73R explică (pentru Empathizer):

Da, ai perfect dreptate dar nu mai puteam tu ce-ai fi facut sa o ti de mana si sa vina unu s-o "ti-o fure" laughingadica vine pupincuristul si o trage dupa el spunand "hai ca trebuie sa vb ceva cu tine" nici nu m-a bagat in seama p mine.

| Empathizer a răspuns (pentru D3X73R):

E problema lor, nu a ta. Nu stii ce relatii erau intre ei. Poate ca baiatul pe care il numesti nejustificat atat de urat avea motive sa creada ca tu incercai sa-i "furi" iubita. Nu era un motiv sa il agresezi fizic, avand in vedere ca el nu te-a atacat, ca sa fii nevoit sa te aperi.

| baf a răspuns:

Uf ..naspa situatie.
ar trebui sa o lasi o zi sa se gandeasca si intre timp sa vorbesti cu prietena ei.
apoi curaj ..nu stiu

| D3X73R explică (pentru baf):

Prietena aia a ei e cam retarda, nu am incredere in oricinebatting eyelashes

| EllaLuv a răspuns:

Pfoai...nu stiu ce sa zic poate fata respectiva era...asa uimita big grin. Adica ai incercat s.o saruti dupa care a venit pupincuristul laughing si a incercat si elhee hee. Ar trebui sa o lasi un pic si dupa sa vorbiti poate reusiti sa fiti impreuna daca asta va doriti happy.
Sper ca te.am ajutat puppy dog eyes.