| NoWayOut a întrebat:

Salut, nu`mi vine sa cred ca scriu aici (de multe ori intru si ma amuz de intrebarile tampite puse de alti). Anyway am vazut ca ati si ajutat multa lume de aceea m`am gandit sa apelez si la voi.Am 18 ani, si nu am avut niciodata o prietena (ciudat ar spune unii)dar m`am axat mai mult pe scoala plus ca preferam sa stau mai mult cu tovarasii si sa facem caterinca decat sa ma plimb singur cu o fata.In fine, imi tot ziceam "daca vad o fata frumoasa ma duc si vorbesc cu ea. ce mare chestie".Azi cand veneam spre casa am vazut pe banca o fata singura, superba si mi-am dat seama ca nu am pic de tupeu sa vorbesc cu ea si nici o idee cum ar trebui sa incep. Ok ma prezint si dupa? Sincer mi-e frica si de un refuz ca o sa imi pierd increderea in mine

Răspuns Câştigător
| Mookie a răspuns:

Bun venit in "turmă"! laughing
Văd câteva răspunsuri destul de penibile venite din partea unor domnişoare, cred. Sincer, dacă te vei duce la o fată, stând singură pe o bancă, cu o replică de genu' "stai prin zonă, că nu te-am văzut" sau " cât e ora" o să fii direct respins, din cauza acestor clişee folosite in mod frecvent.
Îmi pare tare rău că trebuie să admit asta, dar dacă nu opreşti cu o maşină de fiţe în faţa ei, nu porţi o cruce mare din aur la gât ca să arăţi cât de "dus la biserică" eşti şi cât de bine se îmbină religia cu banii, dacă nu îţi etalezi mersul "acela" care poate fi confundat cu dansul de împerechere al pinguinilor, ai şanse foarte slabe. Buun, acum nu doresc să generalizez dar, îmi place să cred că încă mai există fete care nu sunt chiar atât de interesate de genul băiatului pe care l-am definit mai sus.
DAR, dacă nu încerci să conversezi, nu o să descoperi dacă ţi-ai găsit posibila parteneră sau nu. Cu timpul, o să perfecţionezi această "tactică" şi totul va veni de la sine.
Sunt de părere că ar trebui să vii cu ceva mai bun decât replicile folosite uzual de marii "combinatozauri".
Ai încredere în tine, ţine capul sus la "eşecuri"! Dacă vrei ceva cu adevărat, LUPTĂ! Do It, Stifler!

6 răspunsuri:
| SakonSIUkon a răspuns:

Wow nu esti singurul stai linistit laughing)

| inger02 a răspuns:

Buna! poti sa gasesti o scuza pentru a intra in vorba cu ea. intreab-o cat e ceasul? spune-i ( Ce cald e azi. NUi asa?) poti sa o intrebi stai in zona asta pentru ca eu nu te am vazut. si poti sa pleci ii spui ca te grabesti si ii zici ca o sa va mai vedeti.

| ღDiissyღ a răspuns:

Fii tu insuti....nimic mai mult

| Andreieduard a răspuns:

Nu ai nimic de pierdut intreab-o diverse lucruri intra in vorba cu ea si incearca s-o cunosti. Si stai linistit ca sunt destuele fete pe lumea asta nu iti pierde incredera in tine doar pentru ca o fata tea refuza ok... poate nu e fata potrivita da la un moment dat o vei gasi.

| sillvana a răspuns:

Ei bine acu nu te duce nici tu la o fata de pe strada pe care nici nu o cunosti.roga un prieten sau o prietena sa iti faca cunostinta cu o fata draguta, ceri id si vorbiti, gasiti subiecte comune, invit-o in oras..chestii din astea

| StefanXy a răspuns:

Of of of, am si eu un frate ceva gen tine numai ca el e in stadiul nu am nevoie de o prietena.Parerea mea,ar trebui sa ai mai mult tupeu,fa un pariu cu viata laughing.Du-te la ea,pe banca si spune-i asa: Nu te supara dar nu am putut sa nu te observ, as vrea sa ne cunoastem ce spui? daca spune nu, nu e un esec incearca pe alta, daca spune da/ok incepe cu num ele, varsta, unde invata apoi vedeti voi tongue si nu uita la sfarsit ii ceri ori nr de tel ori id-ul de mess!