| fghjklkj a întrebat:

Nu prea ma pricep eu sa explic, dar incerc.
Azi am iesit prin oras cu niste persoane pe care nu le cunosc, mai exact am iesit cu niste prieteni care erau cu ei. In acel grup e o fata, pe care o s-o numesc "Maria", nu o cunosc, dar mi-a placut cum arata si as vrea.
Problema este ca unuia dintre prietenii mei ii place de ea.
Mai exact am pus ambii ochii pe aceeasi fata.
I-am spus sa vorbeasca cu ea si chestii. El a intrebat-o pe prietena sa cea mai buna cateva informatii esentiale. Prietena asta i-a spus ca Maria pleaca in Anglia pentru a termina liceul si ulterior facultatea.
Prietenul meu nu cred c-o mai vrea.
Ce ziceti, sa o fac iubita mea (sa incerc) sau sa nu fac nimic pentru ca prietenul meu se va supăra Si nu ar merita, avand in vederea ca pleaca din tara si o sa avem o relatie la distanță, care stim cu totii ca nu o sa fie de durata.

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Asa cum ai spus si tu, nu are rost din cauza distantei.Ai putea sa legi totusi o relatie de amicitie cu ea, facebook, numere de telefon, asta in caz ca se razgandeste, dar momentan cam atat.

| WaterDrop a răspuns (pentru WaterDrop):

P.S: Irelevant daca si lui ii place de ea.Atata timp cat nu sunteti niciunul cu ea inca, este game on. Daca se supara din acest motiv este imatur si egoist.Nu`l vrei ca prieten.

| fghjklkj explică:

Am tot iesit cu fata asta si am inceput s-o cunosc. I-am explicat si prietenului asta al meu ca-mi place de ea si ca daca nu incearca s-o combine, incerc eu. El mi-a spus ca n-am nici o sansa in fata lui, din cate am observat, inearca si sa ma umileasca sau sa ma faca sa ma simt inferior cand suntem cu ea, si nu numai.

| Tirana_Nentori_1918 a răspuns:

Frate... Iti place cum arata, dar tu nu o cunosti... Sa iti strici prietenia cu un prieten de al tau nu mi se pare ok + ca pleaca si din tara... Vorbeste cu ea fiti prieteni si cam atat.