| aliosa1 a întrebat:

Salut, nu stiu cum sa incep.
Am fost cu aceasta femeie timp de 6 luni de zile. I-am oferit tot ce am putut, dragostea mea cu bune si cu rele eu avand 29 si ea 35. ( Nu am avut foarte multe relatii la viata mea, sunt I fire mai timida ) poate o sufocam prea mult sau nu ii dadeam atentie cand trebuia.
Acuma cateva zile am gasit telefonul ei deblocat si am zis sa ma uit la un mesaj de la fostul ei ( vazusem cu 2 zile in urma ca vb cu El prin mesaje. Am crezut ca ii legat de divort )
Am verificat si am vazut ca ea i-a spus lui ca vrea sa faca dragostea cu El. Cand am vazut am inceput sa tremur si m-am dus la ea si am luat-o in brate nimic mai mult.
Am stat si am zis ca o sa plec a doua zi fara sa ii spun nimic.
In acea seara duminica telefonul ei a sunat nu am spus nimic si a dat pe ocupat si atat. M-am uitat pe ceasul smart si am vazut ca vb vu fostul.
Am intrat in camera dupa 15 minute sa iau ceva si cand m-a vazut a pus telu deoparte. Am intrat iarasi dupa 15 min acelasi lucru. Dupa 30 de minute am intrat sa imi iau o pereche de sosete sa scot cainele la plimbare. Cand m-a vazut se facea ca doarme, si in momentul ala am inceput sa I intreb.
Cu cine vorbesti? Ce ai de ascuns?
Ea: Zambind cu nimeni.
Eu: cum cu nimeni am vazut pe ceas ca vb cu fostul, de ce nu imi spui.
Ea: de ce umbli in lucrurile mele personale.
Eu: Fii sincera cu mine ce vb cu El.
Ea: nu ii treaba ta ce vb cu el sau cu altcineva Zambind. Am spus ok si am plecat in sufragerie.
Dupa 10 minute vine si ia ceasul si imi spune ca sa dorm pe canapea.

A doua zi de dimineata (trebuia sa mergem la munca amandoi )
M-a intrebat de ce nu mergi la munca, eu: nu am dormit Azi noapte.
Ea dupa 20 de minute. Sa iti faci bagajul.
Eu: de ce?
Ea: pentru ca vreau sa te multi.
Eu : din cauza ca am verificat cu cine vorbesti? Si ca ti-ai pierdut increderea in mine?
Ea: ce vrei sa vezi mai mult?
Eu: Nu, am vazut total aseara.
Si asta a fost mi-am facut bagajul si am plecat. I-am lasat cheia in postal ca mai avea una de rezerva. Si am sters-o de la contacte, Facebook, Instagram, Whatsapp.
De luni nu am vb nimic.
Tin sa anunt ca lucram impreuna in acelasi cladire si ne vedem zilnic. O iubesc la nebunia dar nu stiu ce sa fac, niste sfaturi va rog. Am o dorinta atat de tare sa ii scriu daca ma pot intalnit cu ea sa vb fata in fata de ce a facut lucru acesta.
Va rog un sfat sau ceva sau o parere.

19 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Sfatul meu e sa iti cauti pe alta.

| aliosa1 explică (pentru wildthing):

Da te cred.
Dar este foarte greu mai ales ca as fi dat totu pentru ea.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Caudate una mai tânără și mai frumoasă, lase-le pe astea pentru pensionari

| aliosa1 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu stiu cum sa explic in momentum asta o vreau doar pe ea chiar daca na ranit.
Foarte frumoasa este femeia.

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca femeia asta te-a iubit vreo clipa, fiindca dragostea adevarata nu se duce in 3-4 luni, odata ce ea inca este in relatie amoroasa cu fostul sot, dupa cum vezi nu te-a iubit niciodata si nici nu are ceva special pentru tine, de aceea i-a fost atat de usor sa-ti spuna sa-ti faci bagajele sis a te muti.

Cauta-ti alta fata, dar una de varsta ta sau mai mica cu 4-5 ani, ca sa poti sa disculti altfel cu ea, care sa nu fii fost a altuia dupa care inca ofteaza.
Sunt zeci de fete care vin aici si intreaba ce sa faca, unde gasesc un bait cuminte, un baiat sufletist si bun, un baiat care sa nu se duca dupa orice parasuta, deci sanse sa-ti gasesti o asa fata ai doar ca nu te uiti tu dupa ea.

| aliosa1 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc de raspuns. Asta cred si eu si unii prieteni apropiati.
O sa imi fie greu dar trebuie sa trec peste usor usor. Si ce va fi mai rau este ca lucram impreuna.
Ps unde spunea-i ca sunt fetele alea?
Vreau sa o uit usor usor.

| Violleta2022 a răspuns (pentru aliosa1):

Citeste pe forum, pe aici, ca sunt din cand in cand si fete care intreaba, spun ca sunt singure, unele ca nu au avut nici un prueten samd/

| aliosa1 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc o sa ma uit

| aliosa1 explică (pentru Violleta2022):

Mai am o intrebare, vad ca esti o persoana cu capu pe umeri si cu experienta.
Saptamana viitoare cand incepe munca. Sa o confrunt si sa o intreb daca ma iubito sau de ce a facut asta?
Sau mai bine sa o ignor si gata.

| Violleta2022 a răspuns (pentru aliosa1):

Nu ai de ce sa o confrunti la munca, dimpotriva, o saluti rece si politicos asa cum faci cu oti colegii, sau o ignori, fiindca nu mai este nimic de intrebat, odata ce este clar pentru toata lumea ca ea inca il iubste pe fostul si nu pe tine si s-a intors la acela.
La ce te-ai mai injosii in fata ei?

Imi pare rau ca suferi, dar era de asteptat asa ceva, fiindca in majoritatea cazurilor cand apar relatii imediat dupa o despartire sau divort, relatia nu va fi niciodata una fericita, fiindca persoana proaspat iesita din relatie nu mai poate iubii, fiindca inima ei/lui nu mai bate pentru nimeni. Daca a facut-o cu tine, a fost ca sa nu fie singura, nicicum pentru ca te-ar fi iubit.
Te-a dat afara din viata si casa ei, asta este suficient de clar ca nu te mai vrea in viata ei, deci ignor-o si vezi-ti de viata ta, fiindca cale de intors la ea nu mai face sens.

| aliosa1 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc, am inceput sa Mai citesc pe forumui una alta si video. Ce-a mai buna arma ii indiferenta. Asta o sa la munca, si daca am de vorbit cu ea doar ce este legat de munca nimic mai mult.

| Violleta2022 a răspuns (pentru aliosa1):

Esti un om educat si cu bun simt, deci la munca te comporti cu ea, asa cum te comporti cu orice coleg: o saluti si mergi mai departe, fara sa te opresti si fara sa discuti cu ea, fiindca atunci risti sa clachezi ori sa scoti pe gura ceea ce nu trebuie.
Nu uita: la locul de munca trebuie totul tinut profesional, fiindca te poate acuza de hartuire sexuala si risti sa te dea afara de acolo.

| aliosa1 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc de sfat, asta o sa si fac.

| mihai69 a răspuns:

Mută+ți gândul.
E bine că ai scăpat.
Caută una de vârsta ta!

| aliosa1 explică (pentru mihai69):

Asta incerc. Dar ii greu foarte greu. Si mai ales ca si lucram impreuna.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă ți-a făcut asta, e clar ca nu te iubește și nu te mai vrea, altfel nu îți dadea drumul așa ușor și nu te-ar fi gonit din casă. Mai bine caută pe altcineva, dragoste cu sila nu se poate. Fii tare, perioada asta doare cel mai rău, dar timpul le vindeca pe toate, ai răbdare.

| aliosa1 explică (pentru Madaxo97):

Multumesc,am sa incerc usor usor. O sa nu o bag in seama la munca decat doar legat de munca.

| Miruna333 a răspuns:

Nu te va ajuta sa afli de ce încă mai vorbește cu fostul. Este de la sine înțeles ca nu i-a trecut și încă se gândește la el. Las-o în pace cu toate ca o iubești și caute pe cineva disponibil emoțional care nu trăiește în trecut happy

| aliosa1 explică (pentru Miruna333):

Usor de spus greu de facut. O sa caut dar sa incerc sa ma vindec.
Mai am o intrebare.
Cand m-i-a spus sa plec nu mi-a zis nimic ca relatia noastra s-a terminat.
Vreau un raspuns daca se poate. Multumesc