| manu777 a întrebat:

o sa incerc sa fiu scurt.
Am 14 ani, sunt inalt, arat bine.In fine,ideea este ca sunt cu o fata de cam o luna dar pana acm nu neam prea vazut fiindca ea a fost plecata, azi ne-am sarutat pentru prima data, a fost si primul meu sarut.Nu mi s-a parut mare lucru pana m-a sunat o prietena care e un pic geloasa ca sunt cu "cine sunt" laughing si na cica i-a spus ca sarut groaznic.Nu stiu daca e adevarat sau nu insa sincer sa fiu si mie mi s-a parut la fel dar n-am vrut sa recunosc(cred ca ma pricep sa sarut da eram emotionat ce naiba laughing ). Oricum, ideea e ca mi-e frica ca prietena mea sa nu ma mai placa si sa se desparta de mine, eu tin la ea ff mult...stiu ca poate e cam penibil ce simt acum dar na...as vrea o parere sincera de la o fata.

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Mhh..stai linistit, faza cu sarut-ul e ok! Esti la inceput. Am vazut eu si baieti/barbati la 23 de ani care habar nu aveau sa tina o fata de mana. Problema ta se rezolva, nu exista instructiuni si nici manuale care sa te invete cum sa saruti. In principiu asta se face din instinct. Lasa-te purtat de val si gandeste-te ca nu tehnica e importanta ci actul in sine. E FOARTE SIMPLU. Intai de toate, relaxeaza-ti gura. Lasati buzele usoare si umede. Nimic nu e mai neplacut decat o "pupatura" apasata, cu buzele stranse, si dintii inclestati. Eu te sfatuiesc sa nu te stresezi pe tema asta.

3 răspunsuri:
| JustRoxanne a răspuns:

Nimeni nu e si nu a fost vreodata expert in sarutat. Poti invata sa saruti numai prin practicahee hee Cel mai bine e sa vorbesti cu iubita ta despre asta si sa mai exersati!winking Succes!

| neutrino a răspuns:

Iata ca nu este suficient sa arati bine...

| igrek a răspuns:

Unde nu-i cap e vai de picioare.