| boy20 a întrebat:

Salut,pai am 14 ani si nu stiu cum sa sarut o fata, sper sa ma puteti ajuta aici...

Răspuns Câştigător
| Xtadelo a răspuns:

Daca esti incepator in "arta sarutului", este bine sa incepi sa exersezi alaturi de partener/a intr-un loc retras. Este exclus un loc public ce te poate inhiba. Incearca sa gasesti un loc placut, linistit, unde sa te simti bine atat tu cat si compania ta.

Ai grija ca respiratia ta sa fie "proaspata", cu siguranta nimeni nu-si doreste un partener a carui gura sa miroasa. Poti folosi pasta de dinti sau daca ti-e mai simplu, dupa masa clateste-te cu apa de gura. Daca ti-e imposibil sa faci unul dintre aceste lucruri, e bine de stiu ca pe piata exista si spray-uri de gura pe care le poti folosi in orice moment. In lipsa de altceva, poti folosi guma de mestecat, mentolata.

Dupa ce v-ati asezat comod, apropie-te de partener/a si saruta-i pentru inceput doar buzele. Exerseaza si adopta diverse miscari. E bine sa nu fii incordat/a, lasa-te purtat de val si construiti sarutul impreuna. Aveti in schimb grija ca pozitia capului sa fie optima, astfel incat sa nu va loviti fiecare de nasul celuilalt.

Suge usor buzele partenerului, poti trece cand la buza superioara, cand la cea inferioara. Odata ce te-ai obisnuit cu miscarea, poti deschide incet gura si poti scoate usor limba. Ai grija sa nu faci asta brusc. Daca partenerul/a nu reactioneaza nu e nevoie sa insisti.

Atingeti-va usor limbile printr-o miscare blanda, nu apasa si nici nu cauta prin gura partenerului. Scoate usor limba dar nu inchide gura decat putin, dupa care, poti repeta scena de dinainte.

Sfaturi:
Nu "sterge" dintii partenerului cu limba.
Nu uita sa respiri, n-ai vrea sa-l sperii pe celelalt.
Adopta si exerseaza atingerile in timpul sarutului. Pune mana pe fata partenerului, sau prin par.
Cheia succesului este rabdarea si repetitia.

9 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Stiu ca esti curios, ca orice baiat, da incearca si totul o sa vina de la sine, din cate imi amintesc si eu am fost speriata si cautam pe toate siturile, dar nu conteaza nimic din ce spune lumea doar momentul acela

| Sabyynna a răspuns:

Nu e atat de greu precum crezi. In primul rand trebuie sa stabilesti un contact vizual. Uita-te exact in ochii ei si apoi apropie-te usor de gura ei. Apleaca putin capul intr-o parte si atinge-i buzele, apoi ia una dintre buzele ei intre ale tale si apoi vei vedea ca totul vine de la sine.
Totul o sa fie bine atata timp cat esti relaxat. Nu te gandi sa faci ceva anume pentru ca te vei incurca. nu te lasa coplesit de emotii si gandeste-te ca daca fata tine la tine nu o va interesa cum saruti. Oricum este ceva natural si de obicei ne lasam dusi de val cand sarutam pe cineva.
Sper ca te-am ajutat sa intelegi cat de cat happy.

| badboy18 a răspuns:

Las ca ai timp sa inveti nu iti fa griji ...capu sus si da-i inainte!winking

| FreakzEmil a răspuns:

Nici nu ti sa uscat cerneala de pe buletin si vrei sa saruti si tu laughing

| KokoFredyRadulescu a răspuns:

Off de la 14 ani ai problema asta... uite cum e treaba: invetzi sa saruti o fata atunci cand ai o fata pe care o poti saruta si sa "exersezi"
Daca nu iti permiti acest lux da avea fete de antrenament atunci fa bine si uitate la filme in care se saruta oamenii ( nu porno! alea nu sunt bune laughing ) daca ai abilitatea de a vedea si pune in practica ce vezi, atunci o sa iesi bine din situatie.

| FlorinIFBBPRO a răspuns:

Totul vine de la sine nu este greu, de exemplu pe catei nu ii invata nimeni sa inoate, si se descurca foarte bine, asa si tu. Succes!

| WhiteSoul a răspuns:

Pai cam pe la 18 ani ar trebui sa fii curios in privinta astawinking.

| fulguss23 a răspuns:

Si daca are 14 ani ce? raised eyebrows fratilor are nevoie de sfaturi pentru sarutat nu pentru sex! De ce va agitati atat pe tema asta? Sarutul nu e ceva exagerat pentru 14 ani.Parerea mea e ca nu este nimic de invatat despre sarut, vine din reflex, o data ce buzele voastre intra in contact treaba merge de la sine.