| adelina73 a întrebat:

Salut prieteni...am nevoie urgent de parerile voastre.Acum o saptamana am facut dragoste si nu m-am protejat, partenerul nu a ejaculat inauntru dar stiu ca oricum exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata.Chestia e ca in urmatoarele zile am dus ceva greutati{tin sa mentionez ca nu am facut-o intentionat pentru a pierde sarcina(in caz ca am fost insarcinata)}, si mi-a venit menstra imediat dupa ce am dus acele greutati(a doua zi). Sunt cam confuza in ceea ce priveste faptul ca am fost sau nu insarcinata, pentru ca menstra mi-a venit la timp dar in acelasi timp putea fi si o consecinta a efortului depus in caz ca as fi fot insarcinata.
Intrebarea mea este:
1. E posibil sa fie ceva grav(in caz ca am fost insarcinata{pe un termen de 3-4zile} si am pierdut)? Menstra a durat ca de obicei, unica schimbare a fost volumul(era mai mare in primele zile) si culoare (era mai inchisa).
2.In caz ca eram insarcinata... e posibil sa mai fiu si acum, in urma acestui incedent?
va multumesc pentru raspunsuri, va rog fara morala si cuvinte urite.Am nevoie de sfatul vostru dar nu de comentarii rautacioase si nu la subiect.
O seara buna tuturor

3 răspunsuri:
| Pedala a răspuns:

Si se uita lumea urat la mine ca sunt misogin...

| DenysaLove a răspuns:

Buna.
Daca ti-a venit ciclul nu esti insarcinata.
Si dupa 1 luna-2 cam asa iti dai seama daca ai ramas insarcinata sau cu un test de sarcina.
Mai bine si ca sa fii linistita du-te si i-ati un test de sarcina si iti vor disparea toate dubiile.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai fost insarcinata si nici nu esti. Ridicarea de greutati nu produce pierderea unei sarcini de 3-4 zile.