| Mihay10 a întrebat:

Salut prieteni! Cine imi poate da un scurt frumos text de iubire pentru prietena mea? Sa fie ceva mai frumos si nu chiar asa siropos, sa fie de baieti. Multumesc. fundita :*!

Răspuns Câştigător
| janvaljan a răspuns:

În ochii tăi mă vindec
şi mă sclad,
Ne ţinem, unul altuia,
de cald
Sau noaptea, poate,
numai de urât...
Eu nu te-ntreb
de unde-ai coborât,
Tu nu mă-ntrebi cât stau
şi unde plec...
Şi, uite-aşa, trec zilele,
cum trec,
Şi, uite-aşa, vin nopţile
cum vin,
Dar dacă încă vreau să te mai ţin,
Din când în când, visând,
pe braţul meu,
O altă zi se va-ntâmpla mereu
Şi-o altă noapte se va-ntoarce-n noi,
Să ne convingă, totuşi, pe-amândoi,
Cât de frumos e cerul şi de-nalt
Privit, prin somn, cu ochii celuilalt.

2 răspunsuri:
| Monutza a răspuns:

Parerea mea este ca textul sa fie facut de tine si acele cuvinte sa vina chiar din suflet nu vorbe spuse fara rost.nu impresionezi o fata prin vorbe dulci.ci prin ai fi alaturi cand are nevoie de tine.fa un text originial si din suflet.batting eyelashes. sper ca te-am ajutat.
O zi de toamna frumoasa!happy

| SemnuIntrebarii a răspuns:

Esti asa de frumoasa ca atunci cand te vad imi vine sa sting becu