| adry16 a întrebat:

puteti sa-mi spuneti la ce pret costa pastila care sa, nu ramii insarcinata e scumpa?

8 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Pilula de a 2 zi e in jur de 75-80 ron, decat sa iei rahatu ala care iti nenoroceste sanatatea mai bine ia anticonceptionale lunar care costa 30-40 ron luna

| adry16 explică (pentru Sara2):

Si aceste ajuta...da cum sa ma folosesc de cite ori?

| Sara2 a răspuns:

Adry16 pilula de urgenta este sa o iei in 72 ore daca ai avut un contact sexual neprotejat, iar anticonceptionalele se dau de catre medicul gnecolog, le iei cate 1 timp de 21 zile incepand cu prima zi a menstruatiei apoi faci 7 zile pauza si reiei...etc si poti avea oricand doresti contacte sexuale fara griji, doar sa nu uiti pilulele

| adry16 explică (pentru Sara2):

Da da eu nu vreau sa ma duc la medic,,, doar acestea nu se dau fara prescriptia medicala...

| Sara2 a răspuns:

Adry16, daca le iei fara prescriptie medicala le iei pe raspunderea ta, iti pot da organsimul peste cap, exista riscul sa nu mai poti avea copii atunci cand vei dori, si in plus, daca ti-ai inceput viata sexuala trebuie sa mergi din cand in cand la medic sa vezi cum stai, poate aparea o candidoza, o rana pe colul uterin, etc

| FlorinBv_7630 a răspuns:

Anticonceptionale sau pastila de a doua zi?

| FlorinBv_7630 a răspuns:

Pastila de a doua zi costa cam 90 de lei

Răspuns utilizator avertizat