| AndreiBJ010 a întrebat:

Salut, recent am fost la un medic chirug cu problema ca "nu îmi pot decalota penisul" el mi-a spus ca nu am fimoza sau ceva și mi-a sugerat seara la dus sa înmoi bine și sa îl decalotez, dar ma doare ft tare, îmi puteți da sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Anonimboy111 a răspuns:

Salut, operatia pentru fimoza este optionala, unii traiesc cu ea pentru tot restul vietii, bine ar fi sa urmezti instructiunile doctorului.iti dau un sfat pe care ii ajuta pe multi, cand faci dus decaloteaza penisul sub apa cat timp nu e sculat, apoi incearca sa il scoli si el v a ramane decalotat

| AndreiBJ010 explică (pentru Anonimboy111):

Salut, cam asta încerc sa fac, în dus mi l decalate, doar ca pielea rămâne după cap și nu se duce înapoi, trebuie sa ma chinui puțin sa o dau înapoi, asta când nu e sculata sau ceva, sa încerc sa îl scol?

| Anonimboy111 a răspuns (pentru AndreiBJ010):

Incearca sa il "belesti" cand e adormit apoi lasa l "belit" si scoala l, daca te doare il tragi inapoi, daca nu joaca te cu pielea aceea pentru a se largi

| Anonimboy111 a răspuns (pentru AndreiBJ010):

Nu te panica, se rezolva cu timpul, si eu am avut doar ca m-am operat, dar operatia nu e obligatorie, poti incerca cu sfat urile medicului cum ti a spus el, sau gasesti tutoriale pe google

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Penisul NU se decolteaza, niciodata, decolteul apartine doar femeilor, sa-si etaleze sanii laughing

Penisul baietilor se DECALOTEAZA!

| AndreiBJ010 explică (pentru Violleta2022):

De parca nu ați înțeles la ce m-am referit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreiBJ010):

Nu este vorba ca nu am inteles, doar ca trebuie sa te te ajutam sa nu te mai faci de ras si alta data, ca oamenii te pot lua de prost, daca spui decoltat in loc de cuvantul corect DECALOTAT.

| sierra1 a răspuns:

Sfat: asculă ce ți-a zis medicul!

| mihai69 a răspuns:

Folosește și o cremă emolientă!

| Emilian65 a răspuns:

Urmează sfaturile medicului chirurg și în curând totul va fi ok.