| CristianChivescu a întrebat:

Salut, recent imi place de o fata. Ea s-a despartit de prietenul ei acum cateva zile, dupa 2 zile am intrebat-o daca vrea sa fie prietena mea, ea a spus ca vrea o pauza ca abia s-a despartit de acel baiat.Peste cateva zile am intrebat-o daca dupa ce trece pauza ar vrea sa se combine cu mine s-au nu. Ea a raspuns nu stiu..., ce sa fac o las balta?

Răspuns Câştigător
| Luvly a răspuns:

Buna!
Stiu cum este, si mai bine, las-o putin timp 1 saptamana 2 ca sa isi revina apoi poti sa o intrebi
-Te-ai mai gandit?happy
Daca zice ca nu stiu e clar ca nu prea tine la tine sau nu da semne ca ar vrea o relatie in timpul acesta.
Succes!
Pa, pa.

7 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Las'o o perioada sa isi faca ordine in sentimente. Nu fi insistent. Mai bine iesiti la o plimbare prin parc, la un suc, cu rolele ceva. Ca amici. Si in timp poate va fi mai bine. Nu e chiar asa usor sa treci peste o relatie.

| Luvly a răspuns:

Multumesc pentru apreciere !

| Alexaa_4438 a răspuns:

Eu zic sa nu o lasi balta dar de data asta inainte de a o intreba daca vra sau nu petrece o zi intreaga cu ea pentru a te cunoaste mai bine si a vedea ce persoana minunata esti, ii va fi mai usor sa accepte.Succes big grin. Funda?

| Fluture14 a răspuns:

Depinde. daca abia s-a despartit de celalalt, nu cred ca ii arde sa intre in alta relatie. si nu cred ca ai vrea ca sa fie cu tine si sa se gandeasca la celalalt si altele. mai da-i timp sa se linisteasca. depinde si cat de mult timp a stat cu tipul si cate sentimente a pus in relatia respectiva.

apoi, poate asta e modul ei elegant de a te respinge; poate nu te place suficient. incearca sa te apropii de ea ca si amic, dar ai grija, la un moment dat trebuie sa ii dai de inteles ca nu e doar atat si vrei mai mult pentru ca atunci cand o vei intreba din nou s-ar putea sa iti tranteasca "imi place de noi ca prieteni si nu vreau sa stricam asta" si atunci chiar va trebui sa o lasi balta.

e cam cu dus-intors chestia asta. tu trebuie sa fii sigur pe tine si pe sentimentele tale. tu o cunosti cel mai bine. big grin

| Ioana27 a răspuns:

Nu o lasa balta... Fiecare fata sufera putin dupa fiecare baiat, pentru ca ne punem sufletul intr-o relatie. Dai putin timp sa treaca peste el. Daca vrei sa o faci sa fie cu tine arata-i ca esti langa ea, fa-o sa il uite happy

| seby_2785 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa incerci din nou sti vorba aceea "incercarea moarte n-are". Bafta! Funda?batting eyelashes

| ObsedatDeMetin a răspuns:

Sincer las-o balta. asa fac fetele cand nu le pace de un baiat am patit-o de o gramada de ori straight face