| qwerty1234 a întrebat:

Salut, sa va spun cum sta treaba. Eu am 16 ani si imi place de o fata de 15 ani, clasa acestei fete a fost chiar langa sala mea de clasa in acest an scolar dar cat timp am fost la scoala nu am fost atrasa de ea aproape deloc...insa in ultima zi de scoala mi-am dat seama ca imi place de ea destul de mult si incepand cu ziua aceea am vorbit cu ea in fiecare zi si ne intelegeam bine. Eu i-am spus aseara pe mess ce simteam pentru ea si dupa cum a reactionat cred ca si ea simte ceva fata de mine. Problema e ca nu prea am cum sa ma intalnesc cu ea pentru ca ea locuieste la vreo 40 de km de orasul unde stau eu si de aceea nu prea am cum sa ma intalnesc cu ea decat dupa vacanta de vara cand vine inapoi la scoala, poate ca va mai veni de cateva ori aici in vacanta de vara dar inca nu e nimic sigur... ce ar trebui sa fac? oare ar fi dispusa o fata sa ma astepte 3 luni? in cazul in care m-as intalni cu ea de cateva ori in vacanta ar rezista aceasta legatura daca am vorbi doar pe internet?

6 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Intalnitiva si voi undeva "intre" localitatile voastre!(sper ca ai inteles la ce m-am referit)
Succes!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Mergi si tu de vreo 2 ori pe saptamana pe la ea. Faci vreo 30 minute cu ocazia. Dar cred ca merita, din moment ce a zis ca si ea te place. Stai cu ea cateva ore si pleci. Vorbiti, o poti saruta cand pleci. Nu uita sa o suni inainte sa vii, cine stie, poate e plecata sau are treaba si vii acolo si stai pe capul ei laughing, zic si eu. Daca o vizitezi destul de des nu va suferi si veti deveni din ce in ce mai apropiati.

| vlad89c a răspuns:

Frate... ai 16 ani, nu poti sa te misti cum vrei?
Iei o ocazie sau un autobuz, in jumate de ora esti acolo, sau mai putin; inapoi la fel.
Inainte sa pleci o suni, normal, apoi faci cumva si ajungi acolo, si va intalniti.
Ea ar fi dispusa sa te astepte pana trece vara, dar exista cateva probleme...
-E foarte posibil sa intalneasca pe altcineva.
-Daca simte acelasi lucru, s-ar putea sa sufere, sa se gandeasca doar la tine si sa uite ca e vacanta de vara, sa uite sa se distreze.
-Si cel mai important, ochiii care nu se vad, se uita, deci nu ii poti cere sa nu se uite dupa alt baiat, cat timp tu nu esti in stare sa mergi sa o vizitezi.
Cu vorbitul pe mess nu rezolvi prea multe, daca aveti webcamuri atunci mai merge, ca va mai si vedeti, dar nu recomand genul asta de relatie.
Ok, deci, ai 16 ani, poti calatorii cum vrei, cu trenul, cu ocazie, cu autobuz cu elicopter, cu vapor etc.; nu mai ai 12 ani sa astepti sa vina ea la tine sau sa astepti sa treaca timpul.
DAR, mai intai fi sigur ca simte ceva pentru tine, pentru ca mi se pare ca ai facut din tantar armasar... nici nu sti bine daca ea te place macar, si tu deja te gandesti cum sa faci sa nu se destrame relatialaughing.
Si daca ajungi sa vrei sa pleci sa o vizitezi, nu uita sa ii iei o ciocolata sau un trandafir.

| qwerty1234 explică (pentru vlad89c):

Da, ai dreptate, m-am cam grabit cu afirmatiile dar eu vroiam sa spun ca daca printr-o minune si ea simte acelasi lucru pentru mine ce ar trebui sa fac., multumesc pentru raspunswinking

| ℓσνє a răspuns:

Dupa parerea mea, nu cred ca va rezista pe internet... si mai ales ca poate ea, se va indragosti de altcineva in cele 3 luni, se poate sa te si astepte, dar cum au spus si ceilalti, e vara si sunt multi baieti draguti vara asta laughing

| SabiiiXD a răspuns:

Daca te iubeste o sa astepte chiar si mai mult oh go on Ar rezista, dar s`ar putea sa gaseasca pe altcineva. Vara e vara laughing