| BomBonela a întrebat:

Salut, spuneti-mi va rog de ce nu se poate sa daruiesti iubitului ceas, am auzit ca ceasul inseamna despartire e adevarat?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,grecii,de exemplu, cred ca un parfum oferit in dar e despartire.
Te informez ca in fiecare an fac cadou cel putin un parfum sotului meu...laughing
Sunt superstitii, justificate numai prin dorinta de a evita sa platesti pretul destul de piperat al unor lucruri de calitate!
Ia cadou orice doresti si daruieste-l din suflet!

| AIRIUS a răspuns:

Buna iubita!
Eu nu stiam de ceas ca daca l daruiesti,inseamna ca va despartiti,eu stiam ca daca oferi o poza,atunci e despartire.
Dar,parerea mea e,sa nu crezi in asa ceva,pentru daca stai sa te gandesti asa,cam pentru toate ar fi cate un,,rau,, si tocmai din aceasta cauza,e bine sa nu dai crezare.
Tu daruieste i ce stii ca si doreste sau ca i ar lipsi cel mai mult si uita de chestiile astea.
Iar pentru mine, a oferi un ceas cadou, mi se pare foarte elegant si deloc banal.
Succes!

| foxi a răspuns:

Superstitii! Darueste-i ce simti si iti permiti!

| vladmR a răspuns:

De unde naiba ai auzit asa ceva!? e total gresit

| OtyZambirici a răspuns:

E o superstitie. Eu nu cred in superstii. Daca lui ii plac ceasurile ar fi frumos din partea ta sa ii cumperi unul