| Moooosssee a întrebat:

Stiu ca pare ciudat dar am 15 ani si nu m-am sarutat niciodata cu limba si as vrea sa stiu si eu cum se face si in ce momente...

4 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Una din cele mai importante componente ale sarutului este momentul lui. Chiar daca ai vrea, nu poti sa saruti oricand ai chef. Momentul sarutului trebuie pregatit cu grija, fiind punctul culminant al unei serii de actiuni. Momentul cel mai potrivit pentru primul sarut este la sfarsitul unei intalniri. Multi fac greseala sa sarute la inceputul intalnirii, sperand ca se vor saruta pe tot parcursul intalnirii, dar asta este o greseala, pentru ca fata pe care o saruta este de obicei nervoasa si emotionata la inceput si nici nu se asteapta sa fie sarutata. E mai bine sa saruti la sfarsitul intalnirii. Dupa ce-i atingi buzele, apasa-le un pic mai tare. In timpul asta, nu uita sa inchizi ochii...Bafta

| Iulia26 a răspuns:

Pai de obicei baiatul face 80-90% din treaba adica se apropie de buzele tale. Tu trebuie sa faci restul. Ii atingi buzele, deschizi usor gura si iti bagi limbuta in gura lui, dar incet, sa nu pari disperata! Ii atingi usor limba, apoi repeti pasii. Sa nu uiti sa respiri! Papa:*! Bafta la french!

Răspuns utilizator avertizat
| puisor98 a răspuns:

Hey stai linistita ca nu e o tragedie sa nu stii sa saruti cu limbawinking totul v-a decurge de la sine happy nu iti trebuie prea multa carte ca sa stii asta.si nici sa-ti explice cineva cum se face.fiecare are parerea si modul sau d a saruta.u ai incredere in tine. daca il iubesti va fi si mai usor.bafta! :X