| RaZzE1000 a întrebat:

Stiu ca pare o chestie stupida dar m.am despartit de aproape de o luna de prietema mea.Eram iubiti de cand a inceput anul scolar(al trecut) si ea a plecat in Anglia cu parintii iei asa ca am hotarat sa avem o relatie la distanta. Nu a mers asa ca am lasat.o balta. Dupa 3 luni si ceva mi.a trimis un emoji si apoi a spus,, Scuze, din greseala,, apoi a vrut ca vrea sa fim impreuna apoi ne.am despartit acum o luna si nu o pit uita pentru. Ca a fost prima mea iubita si chiar am tinut la ea. Acum dintr.o data parca ma doare ca nu mai sunt cu ea. CE SA FAC SA O UIT?

Răspuns Câştigător
| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns:

Nu poti să uiti o persoană cu forta odata ce ti-a intrat in suflet si in minte.

Dacă nu vorbești cu ea un timp si iti ocupi timpul cu totul altceva o să o uiti nimic nu-i imposibil.
Faza-i că te-ai invatat cu prezenta ei cu vorbele ei cu mhm totul. Normal că-ti stă doar gandul la ea dar odată ce te detașezi de ea o să dispară atasamentul asta.
Nu puteti să vă despartiti si să vă impacati așa ca pe banda rulantă. Sfatul meu e să-ti ocupi timpul cu cititul ori cu iesitul pe afară si să incerci să comunici cu alte persoane cu alte fete poate-ti gasesti jumatatea.

Nu mai alerga după ceva ce nu merge pană la urmă nu toti oameni pe care-i pierzi sunt o pierdere.

Toate cele bune ^.^

| RaZzE1000 explică (pentru Denisa_Alexandra_2001):

Mersi foarte mult. O sa incerc sa fac ce mi-ai spus...

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-ti ocupi timpul cu altele!