| DEJ a întrebat:

Salut sunt baiat. Am 13 ani.In clasa la mine exista o fata de 13 ani si o plac foarte mult! Dar nu stiu daca si ea ma place la fel si pe mine. In ore ne trimitem biletele si mesaje si ne uitam ulul la altul.Si pe mess la fel pupici ...inimiare.Dar de 2.3 zile nu ma mai baga in seama si nu mai vorbeste pe mess! Va rog raspunsuri! Fundita!

Răspuns Câştigător
| blamefire a răspuns:

ESTE CLAR! te place foarte mult. Uite, eu sunt fata asa ca te pot ajuta, sper, f mult.
este clar este innebunita dupa tine! Noi, fetele, daca ne place un baiat, ori il ignoram, ori il bagam in seama. la tine este ceva mai ciudata problema... daca nu te mai baga in seama, inseamna ca o prietena i-a bagat in cap sa te ignore, sau pur si simplu un baiat ti-a luat-o inainte.
du-te la scoala si incearca sa intri in discutie cu ea, dar ai grija sa nu incepi cu discutia asta! gasesti tu pe moment un subiect de discutie, apoi poti sa bati apropoul ca nu ati mai vb de cateva zile pe mess, si o intrebi daca vrea sa vb cu tine in seara respectiva pe mess, sau urmatoare...cum vrei, dar sa fie rapid.
daca refuza...atunci las-o in pace. suno dupa amiaza sa iesiti afara, iar daca si atunci refuza...imi pare rau dar devine suspect: sunt sanse sa ti-o fi furat alt coleg sau poate un prieten apropiat tie, nu stiu sigur.
dar nu trebuie sa te lasi batut asa usor: mai incearca sa o inviti la o masa, la un suc poate sa iesiti in parc, dar trebuie sa te asiguri ca nu e cu altcineva.
sper ca ideile mele te-au ajuta mult. ooo...si inca ceva!:fii tu insuti langa ea!

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Tu esti baiatul, bag-o tu in seama. De ce astepti sa te bage ea in seama? De ce nu sunteti impreuna daca va placeti reciproc?

| AWonderfulDay a răspuns:

Ce dragut:X
FA primul pas big grin si nu o sa regreti ca s-ar putea sa va cb big grin:kiss
Ea este nehotarata cred...:d Spune-i ce simti pentru eabig grin o sa vezi ce se intamplawinking

Sper ca te-am ajutatkiss

| TormentOfSins a răspuns:

Incearca o intalnire cu ea si spune ce simti si ce ai dori. Simplu nu? Daca raspunsul e negativ nici o problema sunt destule alte fete

| CookieMonsterRawr a răspuns:

Pai. Este cam aiurea sa fie de aeeasi varsta cu tine thinking De obicei fetelor le plac baietii imi mari happy. Daca fata nu te mai baga in seama, sunt multe optiuni. Ori a aflat ca iti place de ea si acum se simte stanjenita, Ori a aflat ca iti place de ea si se simte prost pentru ca sentimentul e reciproc. Sfatul meu este sa ii zici scurt si la obiect. NU o lungi pentru ca daca sentimentul nu e reciproc se va enerva. Spune'i direct ca o placi si ca vrei sa stii daca sentimentul e reciproc. Daca zice nu este totul OK. Si puteti rammane doar amici, Iar daca zice da, ...Casa de piatra \m/ Tu indrazneste doar :X... Fundabatting eyelashes

| Gentlemann a răspuns:

Are pe altul, ahahahhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca o iubesti si intreab-o daca vrea sa fie cu tine.

| Akka a răspuns:

Cu siguranta te place happy, stai linistit daca nu te-a bagat in seama zilele astea, asta e un truc al fetelor pentru a vedea daca acel baiat chiar tine la ea etc. si ca sa te lase sa te gandeeesti la ea happy.
Si tot asa, cred ca ar trebui sa-i spui ce simti pentru eawinking...