| DEJ a întrebat:

Salut sunt baiat. Am 13 ani.In clasa la mine exista o fata de 13 ani si o plac foarte mult! Dar nu stiu daca si ea ma place la fel si pe mine. In ore ne trimitem biletele si mesaje si ne uitam ulul la altul.Si pe mess la fel pupici ...inimiare.Dar de 2.3 zile nu ma mai baga in seama si nu mai vorbeste pe mess! Va rog raspunsuri! Fundita! Si la noi in clasa se barfeste foarte mult si ea e cam timida deci. nu cred.

Răspuns Câştigător
| Placintica_8625 a răspuns:

Cred ca ar trebui mai intai sa o intrebi ce s-a intamplat de este asa... apoi sa te apropii de ea incet... DUpa ce avansati ce mai astepti intreab-o daca chiar te place.Incearca totusi sa o indepartezi de barfele din clasa.Probabil de aceea se si comporta asa. Din cauza a ceea ce se vorbeste. Oricum, sper ca te-am ajutat (pentru ca am trecut prin aceeasi situatiehee hee

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa o intrebi daca te place. In fond tu esti baiatul si tu trebuie sa iei atitudine. Tu trebuie sa faci primul pas. happy

| Visecolorate a răspuns:

Vorbeste cu ea. daca e timida nu o sa faca ea primul pas. Si eu am fost in situatia ei. Spune'i ca o placi. Ce ai de pierdut?

| misterioaѕa a răspuns:

Exact ca si tine am fost si eu si nu stiam cum sa-i spun ca-l iubesc, dar si-a dat seama cu timpul, tu acum ar trebui sa-i spui ca o placi si gata, ea o sa raspunda daca si ea si gata, daca intarzii o sa fie prea tarziua baftaa

| lilly12345678 a răspuns:

Buna! deci am trecut si eu printr-o experienta la fel... fata probabil ca te place sau te simpatizeaza. dar spune-i ca pe mes de la o vreme nu te baga in seama? atunci inseamna ca nu vrea sa stii ca ea te place esti baiait ia atitudine date putin la ea. si cand gasesti un moment bun intreab'o daca vrea sa fie cu tine sper ca sfatul meu sa iti fie de ajutor...succes!

Răspuns utilizator avertizat
| roxy_3375 a răspuns:

Pai. e cam evident ca te place, sau doar te simptizeaza... dar, probabil ca, acum a aflat ca o placi [daca nu-s tia deja] dar, daca nu stia a aflat si e timida... nu e chestia ca nu te place dar, asa sunt fetele. mai ales daca e si timidawinking
oricum bafta! incerca sa te aporpii de ea