| bobocel_8672 a întrebat:

sunt cu prietenul meu de aproape 3 ani de zile care au trecut cu bune si cu rele.la inceput a fost perfect, nici nu puteam sa cer altceva de la el. apoi s-a schimbat din cauza "prietenilor" sai.desi nu pareau sa aiba vreo problema cu mine, in ultima vreme il influenteaza foarte tare, pe mine nu ma suporta, nu pot merge nicaieri cu ei, desi ieseam de multe ori cu prietenul meu si cu ei.problema cea mai mare e ca prietenul meu cam asculta de ei si chiar mi-a zis ca el se cearta cu ei din cauza mea ca ei nu ma suporta si ca s-a saturat. ma simt foarte nasol mai ales ca nu le-am facut nimic, chiar am fost draguta.ma gandesc ca problema e ca ei nu au prietena, niciunul din ei.si prietenul meu nu se prea "potriveste" in gasca daca e cu mine. voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Allexandraaa a răspuns:

Anturajul in care a intrat prietenul tau nu e tocmai unul bun straight face. Baietii aia nu ar trebui sa aiba treaba cu el daca ei nu au prietena raised eyebrows. Si daca ar avea nu cred ca ar renunta la ea doar ca sa ramana in "grup". Prietenul tau se lasa prea usor influentat de acei baieti oh go on. daca te iubeste va ramane cu tine.
Incerca sa te fresti de ei... sa iesi doar cu prietenul tau. vorbeste mai intai cu el. daca nu vrea sa renunte la acei prieteni spune-i sa isi faca timp sa iasa cu tine. si sa iasa si cu ei separat. Daca ai spus ca ai fost dragutsa cu ei si tot nu le-a convenit nu stiu ce i-ar face fericiti oh go on. Tu si iubitul tau trebuie sa stiti ce e cel mai bine pentru voi.:*

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Lasal sa iese cateodata doar el cu pr luihappy asa sa se simta toti intre bhappy. iar cat despre ei vb cu ei spune-le ca nu ai nimic cu ei. tuh nu ai prietene singurele care cauta prhee hee asa poate ii si ajuti?happy

| ignore a răspuns:

1 lasa-l cu pr lui singuri ca intre baietii
2 vb cu pr lui si spune-le ca tu nu ai nimic cu ei
3 nu ai pr singurehee hee poate ii ajuti sa isi faca prietena?

| Mayar a răspuns:

Pa ispunei: ori vrei sa fi cu mine si nu cu prietenii tai, ca doar nu-s gay, ori stai cu prietenii tai aia ''buni'' si ''de treaba'' si ma pierzi pe mine si iubirea ta. ''tu alegi''.
asa spune-i!

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Din ce am inteles eu prietenul tau este influentabil. Vorbeste cu el pentru ca cel mai bun mod de a revolva o problema este comunicarea. eu zic sa iasa separat cu prietenii si sa isi fac timp sa iasa si cu tine si sa evite pe cat posibil discutiile despre tine cu prietenii lui.

| PufulethePuffy a răspuns:

Poate fi si asta o problema dar te-ai gandit ca poate te place vreunul dintre ei si vor sa faca tot posibilul sa te desparta de el...Dar daca el se desparte de tine pentru asa zisii lui prieteni inseamna ca nu tine la tine si ca nu merita efortul. Stiu ca o sa-ti fie greu si ca o sa suferi dar dca el alege asta inseamna ca nu te-a iubit niciodqatasad