| Hellga a întrebat:

Salut, sunt foarte trista din motiv ca m-am indragostit. Cum sa mă indepărtez de el?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tea dus cu luminza apoi a adus-o inapoi ca era inchiriata si uite asa s-a terminat iubirea

| Andreeush a răspuns:

Sunteți împreună?

| Hellga explică (pentru Andreeush):

De un an, dar are un comportament...(

| Andreeush a răspuns:

Nu îl mai căuta, încearcă să îl eviți.

| SilentRain a răspuns:

Te-ai gândit sa îl ignori, eviți?

| Sofer a răspuns:

Asa pur si simplu te-ai indragostit? Iti gasesti o ocupatie ceva si nu te mai gandesti. da-mi un mesaj privat sa vorbim.

| Paul754880338 a răspuns:

Dragostea ar trebui sa inveseleasca! De ce pe tine te intristeaza?

| Hellga explică (pentru Paul754880338):

Comportaentul pe care il are, ma supara ((

| Paul754880338 a răspuns (pentru Hellga):

Atunci incearca sa vorbesti cu el sa ii spui exact cat il iubesti, cat te deranjeaza comportamentul si luati o decizie impreuna. Dragostea trece printr-un stadiu incipient numit "curiozitate". Acest stadiu orbeste un pic. Adica vezi doar calitatile. Apoi odata consumat acest prim stadiu, incepi sa vezi si restul. Daca nu rezolvi situatia asa cum ai dori tu acum, macar ai in vedere asta pentru data viitoare.
Poate doare, dar nu are leac si oricum te va face mai inteleapta.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

De ce esti trista, iti face rau? E baiatul nepotrivit sau de ce?

| Hellga explică (pentru MademoiselleCosmina):

Foarte tare ma supara, mi se parea cel mai potrivit si acum asta imi pare, dar...(

| Arakiss a răspuns:

"indragostitul" asta aiurea fara ca sentimentul sa fie reciproc, nu e decat o mare prostie. disperare si frica de singuratate.

| Feelmeunderyourskin a răspuns:

Nu ai cum. Nu poti alege de cine te indragostesti. Dar poti alege cu cine sa fii impreuna