| girml3x a întrebat:

Salut sunt gabi am 13 ani si am o pritena de 1 luna si inca nu ne-am intalnit ea spune ca vrea sa ne intalnim dar nu poate ca are treaba... ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| D A R i U t S s A a răspuns:

Poate chiar are treaba.
sau poate te cam "fraiereste" scuze pentru expresie.

mai vorbeste unpic cu ea.si daca tot o tine asa spune-i ca nu iti convine.chestiile astea.

| seby8873 a răspuns:

Ar fi mai indicat sa ii dai liber pentru ca sa ai o prietena si sa stai cu ea si sa nu va vedeti e mare porcarie... ori poti sa ii spui asa asa pe mess sau la telefon cand mai vorbiti 'fato'(sau cum o cheama) avem de discutat si ii zici tot ce nu iti convine...regula de aur cand ai o prietena e: Domina ca sa nu fi dominat! asta insemnand ca ea se joaca cu tine iar tu o accepti asa cum e dar nu e bine si tu sti asta asa ca ori vorbeste cu ea si spune-i cum sta treaba si ca nu iti convine sa fiti impreuna si sa nu va vedeti ori ii dai papucii pentru simplul motiv ca e cu altul si de tine nu are timp

| emilia21 a răspuns:

Fata aia nu e de tine, cauta alta.intr-o luna imposibil sa nu poata sa va vedeti, ascunde ceva, parerea mea.asa ca ori discuti cu ea, sa vezi ce sa intampla(aici ma refer la tel) ori iti faci alta prietena.