| xXxCristixXx a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 8-a, am 15 ani, de cateva zile ma tot framanta o problema, nu am sarutat nici odata o fata, stiu ca de obicei astea sunt chestii copilaresti facute din curiozitate, dar ma gandesc, la toamna intru la liceu, prin clasa a 10-a, a 11-a cand o sa am o prietena, nu o sa stiu sa o sarut... Imi e frica, ca poate respectiva o sa rada de mine, sau ceva de genu sad

13 răspunsuri:
| がさいゆの a răspuns:

Buna.O fata care te iubeste cu adevarat nu ii va pasa de felul in care o saruti, gestul va conta mai mult.Numai una nesimtita si superficiala s-ar desparti de tine doar pentru ca nu te imbraci frumos sau nu saruti bine. Sper ca te-am ajutat~♫

| MaybeSomeone a răspuns:

Frate du-te pel-a un var de-altau si o sa iti dea el o gagica sa o saruti laughing eu asa am invatat =]]] faza misto era ca eu aveam 14 si ea era mai mare =]]]

Răspuns utilizator avertizat
| MEIALI a răspuns:

La 15 ani e bine, vei mai creste, lasa asta cand o sa ai peste 18

| Fanatic a răspuns:

Da e ciudat ca nu ai sarutat pe nimeni pana la varsta asta laughing

| xXxCristixXx explică (pentru Fanatic):

Vino in scoala la mine sa vezi, nu e una intreaga, numai strambe laughing

| h3r a răspuns (pentru xXxCristixXx):

Și alea ce au?
O să intri la liceu, o să-ți faci prietenă și vei gusta încet încet.
Îți iei una lipsită de experientă, bineînțeles.

| Alexaaxc a răspuns:

Nu ai vrea ca primul tau sarut sa fie cu o fata de care iti place, sa fie ceva foarte special? De ce ar rade de tine o persoana care iti impartaseste sentimentele? Nu iti pune probleme de genu asta, lasa sa vina totul de la sine ca nu o sa iti ceara fata CV sa vada ce experienta ai.

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Si ce te face sa crezi ca esti singur? tu crezi ca toate persoanle pe care le stii s-au sarutat? gandeste-te bine daca leai auzit vreodata vorbind de o posibila fata/baiat pe care sal sarute.nu te mai ingrijora, chiar daca toti o sa-ti spuna ca au sarutat de sau rupt cei mai multi nu stiu asta la 15 ani sau daca stiu, inca nu mai poti tu ca gigel i-a dat o limba lu maria.

| soricelulRulz a răspuns:

Poate tu crezi ca nu sti sa saruti dar corpul tau stie ce e de facut, calmeaza-te, nu gandi atat, lucrurile de genu vin de la sine, e ca si cu o imbratisare, cand ei pe cineva in brate nu o faci intr-un anumit mod, o faci natural, nu gandesti efectiv asa e si cu sarutul va veni de la sine

| XxPufosheniaXx a răspuns:

Mda..la varsta ta, sau chiar mai repede, multi baieti au facut deja asta; dar nu e cestiu-ce mare filosofie...
Cand o sa intalnesti o fata pe placul tau si o sa vina momentul sa faci acest pas, vei sti cum sa te descurci. Nu te ingrijora de asta! :*
Bafta!:*

| AngelWhite99 a răspuns:

Sunt cam in aceeasi problema ca tine, ce pot sa iti spun decat:Curaj frate, curaj! Be man.

| Css48 a răspuns:

Grav fratelaughingmai zi la mata sa te lase pe afara in pnm...sa inveti sa socializezi cu fetitelelaughingnu mai posta chestii din astea ca te faci de rusine!laughing