| DavyJonesLocker a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu fata visurilor mele, totul e bine, doar ca in ultima vreme e cam trista, are probleme in familie, uneori plânge si eu nu stiu ce sa fac, mma simt ca un nimic. Va rog spuneti-mi ce ar trebui sa fac, cum sa mă comport?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Aici intervine diferente dintre sexe. Noi barbatii, cand ni se impartaseste o problema consideram ca trebuie sa trecem la actiune, sa o rezolvam, si cand nu putem ne simtim cum ai zis. Femeia insa stie ca nu ai ce sa faci, ea vorbeste ca sa se descarce, sa fie inteleasa si sprijinita. Deci, arata interes, declara-ti acordul cu ceea ce simte si gandeste, dar cauta sa iei in serios problemele ei, daca spui numai din buze simte ca nu esti sincer. Vad ca esti un barbat adevarat, te salut cu stima.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fii alaturi de ea si daca este nevoie, poti plange o data cu ea, astfel durerea ei se imparte in doua, lucru dovedit stiintific.

| adrianamara a răspuns:

Fi alaturi de ea dar nu o subi cu dragostea, probabil acum are nevoie de un timp de liniste. uitare si resemnare, un timp singura.O sa depaseasca si o sa revina la sentimente mai bune, atunci tr s-o iubesti mai mult ca niciodata! bafta